Popis odrůdy cibule Bamberger, její vlastnosti a pěstování

Bamberger k nám byl přivezen z Holandska. Přitahuje pozornost pro jeho nenáročné pěstování a vynikající chuť, podobně jako u odrůd salátů. Vysoké výnosy poskytují další výhody. Sady cibule této odrůdy lze zakoupit ve specializovaných prodejnách osiva. Může se pěstovat v jakékoli oblasti.

Popis odrůdy

Cibule odrůdy Bamberger vynikají od konkurentů v jejich podlouhlém tvaru o hmotnosti 80 gramů. Délka jedné hlavy dosahuje 10 centimetrů. Pohodlný protáhlý tvar pro snadné řezání a manipulaci. Dužina je obvykle bílá a pleva je žluto-hnědá. Odrůda Bamberger není náchylná ke střelbě. Může se pěstovat za jakýchkoli klimatických podmínek. Udržovací kvalita žárovek je vynikající: na konci skladování se chuť nezhorší a neztrácí se šťáva. Popis odrůdy slibuje bezpečnost sklizené plodiny až do nové sezóny.

luk bamberger

Bamberger chutná jako šalotka. Pungency je také cítit, ale je to více v aroma než v chuti. Ti, kdo tuto odrůdu pěstovali na svém místě, tvrdí, že je výrazně lepší než odrůdy s červenými a bílými šupinami, tradičně považované za salát. Bamberger je na rozdíl od svých konkurentů velmi jemný, šťavnatý, ale křupavý. Krycí stupnice jsou velmi snadno odstraněny.

Další pozitivní vlastností Bambergeru je jeho vynikající odolnost vůči střelbě, jakož i proti škůdcům a houbovým chorobám. Nemá strach z takových problémů, jako jsou:

náchylný ke střelbě

 • plísní;
 • trouchnivění;
 • třásně;
 • cibule létat.

Je třeba poznamenat, že pouze holandské cibulové sady mají zvýšený odpor. Čuvash je mnohem levnější, ale bohatá sklizeň v sibiřském klimatu z něj nelze získat.

bílé stupnice

Příprava na přistání

Bamberger má určité kultivační vlastnosti, které vám umožňují sklízet plodiny maximální kvality. Ihned po zakoupení by měla být sada dobře usušena. K tomu je rozptýleno v tenké vrstvě na noviny a umístěno do teplé místnosti.

2 týdny před nadcházející výsadbou jsou cibule předem připraveny:

kultivační rysy

 • přiveden do místnosti s teplotou vzduchu +15-18 ° C;
 • den před výsadbou na lůžko se sazenice udržují při teplotě +35 ° C;
 • před výsadbou se sazenice dezinfikují v roztoku manganu nebo síranu měďnatého.

Doporučené teploty nesmí být překročeny. V opačném případě bude růst rostlin zpomalen. Předběžné kalení a zahřívání pomáhá zabránit další tvorbě šípů.

předem připravené

Přistávací funkce

Bambergerova cibule se nejlépe pěstuje na písčitohlinitých půdách.Je zvoleno dobře osvětlené místo pro výsadbu, bez průvanu. Zahradní lůžko je vykopáno předem, jsou aplikována organická hnojiva. Tuto odrůdu lze pěstovat před zimou, 20 dní před nástupem mrazu nebo brzy na jaře. Pro výsadbu před zimou je třeba vybrat nejmenší žárovky.

Při pěstování Bambergeru je třeba přísně dodržovat pravidla střídání plodin. Na místě, kde dříve rostla cibule, nelze tuto rostlinu vysadit po dobu 3 let. Nejlepší je vybrat si místa, kde se v loňské sezóně pěstovaly luštěniny, rajčata nebo zelí. Vynikající soused pro Bambergera bude mrkev.

písčité hlinité půdy

Na připraveném loži jsou vytvořeny drážky s hloubkou 3 centimetry. Cibule je v nich rozložena ve vzdálenosti 10 cm od sebe. Mezi řadami ustupuje 30 cm, výsadba je mírně napojena teplou vodou.

Péče funkce

Bamberger patří mezi nenáročné odrůdy cibule. Péče o něj je vyžadována standard, nejsou kladeny žádné zbytečné požadavky. Po výsadbě se jednou za měsíc provede povinné uvolnění půdy a odstranění plevelů. Zpočátku se postele s cibulí zalévají jednou za 3 dny. Pokud pravidelně prší, lze intenzitu zavlažování snížit. V červenci se frekvence zavlažování sníží na 1 čas za 10 dní a 3 týdny před očekávanou sklizní se výsadba úplně zastaví.

velký soused

2 týdny po výsadbě na lůžka Bamberger se doporučuje krmit hnůj. Připraví se 10 litrů roztoku na 1 metr čtvereční. Po 3 týdnech se na místo aplikují dusíkatá hnojiva a po dalších 3 týdnech hnojiva potaš. Tím je krmení Bambergerem dokončeno.

Za účelem ochrany cibule před negativními účinky škůdců se výsadba ošetřuje roztokem síranu měďnatého. Zpracování se provádí v období, kdy velikost peří dosáhne 20 cm.

Funkce úložiště

Bambergerova cibule dává vynikající výnosy, které musí být řádně zachovány. Jakmile je čištění dokončeno, jsou hlavy vysílány do suché, dobře větrané místnosti. Doporučená teplota pro sušení je 30 ° C. Za dobrého a slunečného počasí můžete žárovky nalít na připravený tác venku.

dusíkatá hnojiva

Při vykopávání plodiny se doporučuje peří oříznout. V budoucnosti může být Bamberger s pomocí svázán do svazků nebo copánků. Tento způsob je velmi vhodný pro další skladování. Po vysušení se však kořeny nutně odříznou. Každá žárovka je před odesláním do skladu pečlivě zkontrolována. Konec konců, i několik vzorků s hnilobou může zničit polovinu plodiny.

Pro dlouhodobé skladování jsou vhodné pouze velké a středně velké žárovky. Všechny nezralé, malé nebo přezrálé plodiny jsou vyřazeny.

Pokud na místě rostl nejen Bamberger, ale i jiné odrůdy cibule, neměly by být v žádném případě zaslány ke skladování společně. Každá odrůda musí být chována samostatně. V suterénu, kde se doporučuje zasílat sklizené plodiny, je doporučená teplota udržována na + 3–10 ° С a vlhkost vzduchu je 70%. Pokud není sklep, můžete Bambergera uložit na izolovaný a zasklený balkon.

doporučená teplota

Dřevěné nebo plastové krabice s otvory a proutěné koše jsou dobré pro skladování cibule. Síťované tašky jsou vynikající volbou. Kartonové krabice se také používají, ale děrování se v nich provádí. Nádoba musí být umístěna na policích nebo paletách, nikdy neskladovat na podlaze nebo blízko zdí.

Recenze zkušených zahrádkářů o Bambergerově cibuli uplácí mnoho nováčků, aby vyzkoušeli tuto konkrétní odrůdu na svých stránkách. Jejich pokusy jsou zpravidla úspěšné. Sklizeň bude zajištěna jednoduchou technologií.

plastové boxy

Recenze
 1. Milovat
  6.06.2018 07:05

  Vynikající odrůda, kterou jsem již vyzkoušel na své zahradě, pěstuji ji již druhý rok. Organický bioaktivátor hodně pomohl s výnosem BioGrow, cibule prakticky neubližovala, rostliny byly silné a cibule samotné byly velké a chutné.

  Odpovědět
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně