Návod k použití infračervených lamp pro ohřev kuřecí mušky

V chladném období by kuřata neměla být ponechána bez dostatečného vytápění. V některých případech je možné provést jednoduchou izolaci domu, ale někdy jsou nutné zdroje tepla. Jedním z nich může být infračervená lampa, která se používá k ohřevu kuřecího měchýře. V porovnání s jinými zařízeními má mnoho výhod. Hlavní věcí je vybrat správnou lampu s ohledem na její typ a poté dodržovat bezpečnostní opatření.

Proč je důležité udržovat družici v teple

Teplotní režim výrazně ovlivňuje zdraví kuřat a jejich produkci vajec. V ideálním případě by teplota neměla klesnout pod +5 stupňů a stoupat nad +18. Pro sledování kolísání teploty je v kuřecí bedně zavěšen teploměr, aby ho ptáci nemohli dosáhnout.

Pečlivé dodržování teplotního standardu je nezbytné z následujících důvodů:

 1. Hypotermie může způsobit nachlazení.
 2. Imunita se zhoršuje.
 3. Růst zpomaluje.
 4. Produkce vajec klesá.
 5. Vlhkost a mráz mohou vést k artritidě.
 6. Přehřátí narušuje přirozené biorytmy, produktivita trpí.

Bez řádného zahřívání mohou embrya ve vejcích v zimě umřít. Negativní vliv na ně mají také poklesy teploty. Teplo samotné slepice, která je inkubuje, nehraje zvláštní roli.

osvětlení v kurníku

Vlastnosti a základní principy IR lampy

Chcete-li toto zařízení správně používat a dosáhnout požadovaného výsledku, musíte vědět, jak IR žárovky fungují. Oni se příliš neliší od konvenčních žárovek s wolframovým vláknem.

Existují však funkce, díky nimž jsou lampy vhodné pro vytápění:

 1. Baňky navíc obsahují plynnou směs (například dusík).
 2. Uvnitř je povrch žárovek zrcadlen a hraje roli reflektoru.
 3. Speciální povlak umožňuje zaměřit teplo na požadovanou oblast.
 4. Výsledkem je úspora energie (až 45%).

Díky efektivnímu vytápění a hospodárnosti jsou infračervené lampy užitečné ve velkých i soukromých domácnostech. Naproti tomu červené lampy se používají především pro osvětlení, zatímco ultrafialové lampy se používají pro dezinfekci. Tyto dva typy lamp nejsou vhodné pro vytápění.

velká lampa

Pro vytápění

Infračervené lampy nezahřívají vzduch samotný, ale přímo objekty, na které jsou nasměrovány. Proto se zahřívají lépe, což je zvláště důležité v zimě. Tato funkce také umožňuje umístění topných těles přímo pod strop.

Při ohřevu s jinými zařízeními je vzduch vystaven, který pak stoupá, a aby byla teplota udržována, musí být zařízení umístěno na co nejnižší úrovni. Ale v kuřecích bednách je to obtížné a kromě toho mohou ptáci trpět, pokud se dostanou k horkým živlům.

Pro osvětlení

Infračervené lampy nejsou vhodné pro osvětlení, protože jejich záření je spíše slabé a klesá ještě více, když je zařízení umístěno pod stropem. Kuřata jsou denní ptáci. S nedostatkem světla snižují aktivitu, jedí málo a rychlost růstu klesá. V důsledku toho také trpí produkce vajec.

infračervené lampy

Druhy infračervených lamp

Existuje několik druhů tohoto vybavení. Jsou vybíráni v závislosti na velikosti kuřecího měchýře a na tom, jaký druh ptáků se tam bude chovat.

Nainstalovaná natrvalo

Stacionární ohřívače jsou instalovány po dlouhou dobu. Předtím musíte pro ně zvolit trvalé místo. Nejčastěji se jedná o strop, protože takové uspořádání umožňuje rovnoměrné vytápění velké plochy. Tyto lampy jsou vhodné pro místnosti, kde jsou chována slepice stejného věku.

Můžete si vybrat zařízení, které bude poskytovat kontrolu intenzity a bude automaticky podporovat různé tepelné podmínky. Některé z nejlepších možností jsou keramické spotřebiče. Jejich materiál hromadí teplo a po vypnutí ho vypouští po dlouhou dobu. Tím se šetří energie a dokonce i když napájení zhasne, ptáci nezmrznou.

hořící žárovky

mobilní, pohybliví

Takové topné systémy mohou být umístěny kdekoli, v případě potřeby přeneseny z místa na místo. Obvykle se používají na malých farmách, když jsou kuřata a dospělí ptáci chováni ve stejné místnosti.

Mobilní ohřívače mají řadu výhod a nevýhod:

 1. Autonomní, design má všechny potřebné prvky.
 2. Není třeba montovat, snadno se přenáší z místa na místo.
 3. Vysoké náklady na zařízení.
 4. Nelze namontovat na strop.

Film

Tyto topidla, jak název napovídá, vypadají jako film. Prodává se v rolích, pokud je to nutné, můžete nakrájet na kousky požadované velikosti. Skládá se ze dvou vrstev fólie, které jsou na vnější straně pokryty fólií a mezi nimi topné prvky. Souprava se obvykle dodává s termostatem, takže si můžete vybrat požadovaný teplotní režim. V důsledku toho se spotřebič zapíná a vypíná, když je příliš chladný nebo horký.

filmový materiál

Ohřívače filmu se obvykle instalují na podlahu nebo strop. První možnost je vhodná do obytných prostor, protože teplé podlahy vytvářejí pocit pohodlí. Ptáci však často strukturu poškozují, takže v kuřecí bedně je instalována na stropě.

Panel

Obvykle vypadají jako ploché obdélníkové panely s materiálem odrážejícím teplo na zádech. Přední stěna je tepelným vodičem. Uvnitř jsou různé topné články.

Takové topné konstrukce jsou různých typů - keramika, kov, sklo. Ty jsou ekonomicky nejúspornější, ale zároveň drahé. Nejvhodnější pro keramiku slepičího domu. Stejně jako ostatní ohřívače jsou namontovány hlavně na stropě.

Výhody a nevýhody

Infračervené žárovky mají mnoho výhod, díky kterým se používají ve velkých i malých farmách:

 • snadná instalace na správném místě;
 • snadné použití;
 • efektivní pro vytápění, protože teplo je směrováno na konkrétní objekt;
 • pozitivně ovlivňují zdraví zvířat;
 • lze použít i v místnostech s vysokou vlhkostí;
 • šetrnost k životnímu prostředí - nespalují vzduch, netvoří škodlivé páry.

ptáci posazeni

Mezi nevýhody zařízení patří:

 • rychle selhat;
 • vysoká cena;
 • pracovní plocha je velmi horká, je vyžadován termostat.

Ziskovost

Infračervené lampy jsou velmi efektivní z hlediska nákladů, lze je použít k zahřívání kuřecí moči i v zimě. V tomto případě se teplo přenáší přímo na samotná kuřata, nerozptyluje se ve vzduchu. Zdraví ptáků se zlepšuje, dokonce i mláďat, a zvyšuje se produkce vajec. V případě potřeby je možné umístit lampy tak, aby zahřívaly konkrétní oblast (například kuřecí pero) nebo celou místnost. Rovněž se ušetří elektřina.

Jak vybrat správnou infračervenou žárovku

Při výběru topných zařízení se berou v úvahu následující faktory:

 • plocha místnosti (pro 12 metrů čtverečních potřebujete zařízení s kapacitou 250 wattů);
 • výška stropu (čím vyšší, tím větší je potřeba energie);
 • tvar (pro bodové osvětlení postačí klasická lampa, lépe se hodí pro velký pokojový panel nebo film);
 • přítomnost termostatu;
 • doba práce musí být nejméně 4 tisíc hodin.

topení kuřat

Proto při nákupu pečlivě prostudujte pokyny. Vyžaduje se také dostatečné větrání, aby místnost nebyla utěsněná. Například je nainstalován ventilátor, ve střeše jsou vytvořeny otvory.

Bezpečnostní opatření

Kromě kontroly samotného zařízení je důležité zajistit, aby elektroinstalace zvládla zatížení. Jinak hrozí nebezpečí zkratu. Samotné lampy jsou pokryty drátěným pletivem. Jinak může dojít k poranění ptáků nebo poškození zařízení.

Abyste zabránili přehřátí, instalujte všechna zařízení do jednoho metru od předmětů v kuřecí bedně (včetně hřibů).

IR lampy jsou obecně účinným topným médiem. Ve srovnání s jinými zařízeními umožňují přenos tepla na ty objekty, které to potřebují. Tím se šetří elektřina.

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně