Popis Yurlovskaya vociferous chov kuřat a pravidla údržby

Plemeno kuřat Yurlovskaya vociferous se zamilovalo do mnoha chovatelů drůbeže. Tento druh ptáků se vyznačuje mnoha výhodami. Vyznačují se vysokou produktivitou masa, produkují velká vejce a mají silnou imunitu. Důležitým rysem je vynikající míra přežití kuřat. Chcete-li dosáhnout úspěchu v pěstování těchto ptáků, měli byste přísně dodržovat pravidla péče. K tomu musí kuřata vybavit dům a vyrovnat svou stravu.

Popis a vlastnosti kuřat Yurlovskaya vociferous

Yurlovsky ptáci mají mnoho důležitých rysů. Mají silné tělo a silné nohy. Také ptáci mají tendenci mít vertikální tělo.

Vzhled plemene

Mezi hlavní rysy kuřat tohoto plemene patří:

 • silné protáhlé tělo a silné nohy;
 • výrazné břicho;
 • křídla přitlačená k tělu;
 • Dlouhý krk;
 • velká hlava a malý zobák;
 • silné čelo s obočím - dává ptákům úžasný pohled;
 • růžová hřebenatka a bohaté červené ušní lalůčky.

Barva očí přímo závisí na barvě peří. Nejběžnějšími slepicemi jsou černá kuřata, která mají stříbřitý hřbet a zlaté skvrny. Najdete zde také bílé a stříbrné ptáky.

Peří kuřat není příliš husté. Ocas je navíc poměrně svěží a dlouhý. Vyniká na pozadí ptačího těla.

Yurlovskaya hlasitý

Temperament

Kuřata této odrůdy se vyznačují komplexní dispozicí. Ptáci jsou velmi temperamentní a agresivní. Samci a samice nepřijímají nové členy stáda. Nelze je chovat u jiných plemen ptáků.

Ptáci mají tendenci řešit všechny problémy bojováním. Proto je důležité správně distribuovat všechny členy rodiny. Jinak existuje riziko zranění a ztráty později. Zpěv je považován za klíčový rys kohoutů. Navíc je jejich hlas slyšet ve vzdálenosti 20 metrů.

Inkubační instinkt

Přes čistokrevnost plemene jsou v mateřském instinktu ptáků určité nuance. Slepice mají instinkt pro inkubaci, ale není plně projevena. Slepice může vejce inkubovat po dlouhou dobu a potom náhle opustí hnízdo. Chovatelé drůbeže proto musí ptáky kontrolovat. V některých situacích je lepší používat inkubátory.

osamělý kohout

Puberta a produkce vajec

Ptáci se vyznačují pozdním zráním. Vyskytuje se po 8-9 měsících.Předpokládá se, že zpoždění je způsobeno vysokou tělesnou hmotností a prodlouženým vývojem svalů.

Produkce vajec je považována za průměrnou. Kuřata produkují 160 vajec každý rok. Navíc jsou velmi velké a váží více než 70 gramů. Produktivita masa je považována za poměrně vysokou. Kohouti dorůstají na 6 až 7 kilogramů, vrstvy váží o 2 až 2,5 kilogramu méně.

kuře s kohoutem

Hlavní pozitivní a negativní stránky plemene

Tito ptáci mají určité výhody a nevýhody. Mezi hlavní výhody patří:

 • průměrná produkce vajec a vynikající produkce masa;
 • vynikající chuť výrobků;
 • velká vejce;
 • dobrá plodnost;
 • vysoká míra přežití kuřat;
 • silná imunita.

Současně mají ptáci také určité nevýhody:

 • pozdní zrání;
 • agresivní dispozice;
 • nemožnost pěstování ptáků v klecích.

Nuance obsahu

Existují určité rysy chovu slepic. Díky přísnému provádění doporučení je možné dosáhnout úspěchu v jejich kultivaci.

velká hlava

Požadavky na pokoj

Nejlepší je udržovat ptáky při teplotě +12 ° C. V tomto případě se vyplatí zajistit přístup na denní světlo po dobu 13–14 hodin. Je důležité zajistit, aby neexistovaly žádné koncepty. Rovněž stojí za to zajistit normální cirkulaci vzduchu. Pokud jde o velikost, stojí za to vybrat si takovou místnost, aby jedno kuře činilo 0,5 metru krychlového.

Doporučujeme vyhnout se navlhčení podestýlky. Pokud je neustále mokrá, existuje riziko rozvoje kokcidiózy, nekrobakteriózy a dalších chorob. Z nátěrů byste měli dát přednost hlubokému vrhu. Vyrábí se z rašeliny, pilin nebo slámy. Tyto materiály snadno absorbují vlhkost. Doporučujeme vyndat ložní prádlo 2krát ročně.

Stojí za to udržovat čistou bednu.

Doporučuje se položit na podlahu vrstvu vápna. Díky tomu bude možné zabránit vývoji plísňových infekcí a reprodukci mikroorganismů.

pokoj zevnitř

Pěší dvůr

Toto plemeno potřebuje dostatečnou svobodu. To pomůže kuřatům cítit se co nejpohodlněji. Proto stojí za to postavit pro ptáky pěší dvůr. Doporučuje se chránit plotem. Taková oblast poskytne ptákům procházky kdykoli.

Krmítka a pijáky

Ptáci potřebují správné krmítka a pijáky. Pro každé kuře byste měli vyčlenit 10 centimetrů na jídlo a 2,5 centimetrů na pití. Doporučuje se naplnit misku na pití třetinou.

Minerální složky by měly být umístěny do samostatného krmítka. Misky na pití mohou být různých typů. Zemědělci používají flétnu, bradavku, vakuové zařízení. Je důležité, aby voda neklesla na podlahu a aby trus nevnikl do pijáku.

hotové podavače

Plánovaná náhrada stáda

Životnost kuřat je 5-7 let. Je však možné je uchovávat maximálně po dobu 2-3 let. Vzhledem k tomu, že chov kuřat je spojen se značnými náklady, doporučuje se je poslat na porážku ihned po skončení produkčního období, tj. 2 roky.

V tomto období se dospělá kuřata začnou snášet. Je povoleno poslat kohouty za porážku do 1 roku. Během tohoto období dosáhnou maximální hmotnosti.

Roztříštění a přerušení produkce vajec

Nejdelší doba trvání sezónního ptactva je 3 měsíce. V tomto okamžiku se pokládání zcela zastaví. Pro podporu kuřat stojí za to obohatit jejich výživu o vitamíny, minerály a další užitečné prvky.

různé peří

Požadavky na napájení

Aby ptáci mohli normálně růst a rozvíjet se, doporučuje se jim poskytnout kompletní a vyváženou stravu.

Kuřata

První krmení mláďat se provádí po zaschnutí zbraně. V tomto případě byste měli použít vařené vejce. Třetí den je dovoleno zavádět do stravy mleté ​​maso, tvaroh, obiloviny a červy.

Od 2 do 6 měsíců ptáci intenzivně rostou.Během tohoto období by jim měla být poskytována odpovídající výživa, která obsahuje důležité prvky. Hlavním prvkem stravy by mělo být krmné směsi. Menu kuřat zahrnuje zeleninu a byliny. Tyto složky jsou zodpovědné za normální fungování trávicích orgánů.

malá kuřata

Dospělí

Strava dospělých ptáků by měla obsahovat velké množství pšenice, sóji, hrášku, kukuřice. Samci dostávají 150 gramů potravy, ženy - 100 - 120 gramů. V zimě stojí za to zavést do stravy bylinnou mouku. Používá se dvakrát týdně.

Ptáci také potřebují zeleninu a byliny. V zimě dostávají ptáci 100 gramů zeleniny denně. V každodenní stravě by měla být přítomna bílkovinová jídla. Tyto složky se vyskytují v červech, červech, masu, tvarohu, rybách.

Během období snášky se vyplatí zahrnout skořápky a křídu do stravy. V jiných obdobích se také přidají do nabídky, ale v menším objemu. V létě je důležité dát ptákům hodně zeleně. Rovněž se vyplatí sledovat příjem tekutin. Jinak se ptáci stanou slabými.

velcí jednotlivci

Chovatelské funkce

V polovině případů se nosnice stávají vynikajícími slepicemi a líhnou až 100% kuřat. Průměrná míra přežití je však 70%. Kuřata jsou velká a mají tmavé peří.

Rysem pěstování ptáků je považován za vzácný a pozdní peří. To však neznamená nedostatek jídla. Je třeba mít na paměti, že zvýšená teplota, počínaje věkem dvou měsíců kuřat, vede ke snížení intenzity jejich růstu. Tento ukazatel by proto měl být sledován.

Chov kuřat v klecích, nadměrné používání červených lamp nebo nedostatek výživy v krmivu způsobí deformaci prstů na nohou. Kohouti jsou na tento problém citlivější.

chov drůbeže

Možné nemoci a jejich prevence

Toto plemeno kuřat se vyznačuje odolností vůči přirozeným chorobám. Zkušení chovatelé drůbeže však doporučují preventivní opatření. Kuřata by měla být očkována v raném věku. Abyste zabránili poškození ptáků parazity a klíšťaty, měli byste přísně dodržovat hygienická pravidla.

Plemeno kuřat Yurlovskaya vociferous má mnoho výhod, a proto je velmi populární u chovatelů drůbeže. Aby se dosáhlo úspěchu v pěstování opeřených ptáků, je důležité vhodně vybavit kuřecí měď a stanovit výživu kuřat.

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně