Popis a charakteristika 22 nejlepších plemen dekorativních kuřat

Dnes existuje mnoho plemen okrasných kuřat. Liší se velikostí, barvou peří, produktivitou, charakterem. To pomáhá zemědělcům vybrat nejlepší možnost na základě osobních preferencí. Chcete-li dosáhnout úspěchu při chovu ptáků, měli byste se seznámit s podmínkami jejich chovu. Takoví ptáci potřebují řádně vybavenou drůbežárnu, vyváženou výživu a prevenci chorob.

Rysy a rozmanitosti

U dekorativních hornin jsou charakteristické následující vlastnosti:

 1. Barva. Tito ptáci se vyznačují barevným peřím nebo originální monochromatickou barvou.
 2. Rozměry. Dekorativní kuřata se od ostatních liší velmi velikostí. Existují tedy malá plemena vážící méně než 1 kilogram nebo velké ptáky, které jsou brojlerům blízké.
 3. Tvar peří. Může to být neobvyklé. Čínská chocholatá kuřata se vyznačují peřím připomínajícím dolů.
 4. Další detaily. Dekorativní ptáci mají často hřeben, hřeben a manžety. Jsou zdobeny dlouhým ocasem.

Populární plemena ozdobných kuřat

Dnes je známo mnoho plemen takových kuřat, z nichž každé má své vlastní vlastnosti..

Čínské hedvábí

Svěží peří je pro ptáky charakteristické. Zahrnuje jemné peří s hedvábnou texturou. Na hlavě, nohách a ocasu je obzvláště mnoho peří.

Kudrnaté plemeno

Peří tohoto asijského plemene se stočí vzhůru, takže ptáci vypadají rozcuchaní. Zadní strana kuřat rychle plešatá.

Kuřata Pavlovsk

Ve vzhledu jsou kuřata podobná bažantům. Jsou stříbrně černé nebo zlaté. Jako dekorace slouží neobvyklé hřebeny a peří na nohou.

Kuřata Pavlovsk

Faverol

Tato kuřata se vyznačují rychlým zráním a vysokou produktivitou. Charakteristickým rysem ptáků je svěží vous, který tvoří masivní límec.

Holandský bílý chocholatý

Tato kuřata se vyznačují přítomností bílého chomáče. V kombinaci s peřím jiné barvy se na čele vytváří originální vzor podobný motýlu.

Araucanové

Tato odrůda se vyznačuje velkým množstvím dolů na obličeji, připomínajícím knír a vousy. Kuřata nemusí mít ocas. Produkují však neobvyklá modrá vejce.

Phoenix

Toto je neobvyklé čínské plemeno. Samci mají krásný, úzký ocas, který rychle roste. Barvy ptáků jsou různé - zlatá, bílá, stříbrná.

čínské plemeno

Ayam Tsemani

Za charakteristický rys plemene se považuje neobvyklá černá barva. V něm je natřena kůže, obličej, oči a dokonce i kosti.

Bentamka

Toto je jedna z nejpopulárnějších kategorií dekorativních druhů. Samci nemají hmotnost více než 1 kilogram a kuřata váží pouze 650 gramů.

Vzhled se velmi liší v závislosti na plemeni.

Sibright

Jedná se o trpasličí plemeno, které se vyznačuje původním peřím. Navíc jsou ptáci v péči o energii a nenáročný.

slepice Seabright

Shabo

Odstíny kuřat jsou různé. Nejoblíbenější jsou však bílé nebo žluté ptáky s tmavým ocasním perem.

Španělské bílé

Jak název napovídá, neobvyklá bílá tvář se považuje za rys kuřat. Ptáci jsou velcí. Kohouti váží 3,5 kg, zatímco ženy váží 3.

Černý vousatý

Tito ptáci kombinují původní vzhled a vysoké parametry produktivity masa a vajec. Za výrazné rysy plemene se považují mobilní náušnice, objemný vous, velká hlava.

Ukrajinský chubaty

Charakteristickým rysem plemene je přítomnost chomáče peří na hlavě. V tomto případě může být barva peří různá - světlá kolumbijská nebo klasická černá. Existují také plavé odrůdy.

Ukrajinský chubát

Paduan

Charakteristické rysy ptáků jsou považovány za svěží hřeben a hustou vousy. Barva peří je jiná - jsou zde žlutooranžová, zlatá, černá, stříbrná a dokonce i modrá kuřata.

Cochinhin

Toto čínské plemeno se stalo základem pro chov mnoha druhů ptáků, které se vyznačují vysokou produktivitou. Tito ptáci se vyznačují hustým peřím různých odstínů.

Wyandot

Toto plemeno bylo vyvinuto v Americe. Vyznačuje se pestrou peří barvou a malou velikostí. Nízká hmotnost je však kompenzována vynikajícím vzhledem a vynikající chutí.

Omalovánka Wyandot

La Fresh

Tato francouzská kuřata jsou charakteristická modro-černým peřím. Za rys plemene se považuje rohatka hřebenatka připomínající písmeno „V“.

Brama

Tato kuřata byla pojmenována po řece Brahmaputra. Toto indické plemeno se vyznačuje řadou peří. Jsou k dispozici v bílé nebo stříbrné barvě.

Milfler

Toto plemeno se vyznačuje pestrou barvou. V závislosti na poddruhu je oranžovo-černá, světle hnědá nebo šedo-zlatá.

Ruský chocholatý kuřata

Tato kuřata se vyznačují standardním exteriérem. Výzdoba ptáků je považována za chomáč peří, který hřeben zcela nebo částečně skryje.

Ruský chocholatý

Pavlovskaya

Jedná se o exotické plemeno s krásným peřím. Přicházejí ze stříbra nebo zlata.

Pozitivní a negativní stránky dekorativních kuřat

Existuje mnoho výhod pro dekorativní plemena ptáků:

 • jíst málo, což pomáhá šetřit na krmivech;
 • jsou malé velikosti, což umožňuje jejich uchovávání v malých kuřecích koších;
 • se vyznačují klidnou dispozicí.

Současně mají ptáci také nevýhody:

 • neexistuje výrazný mateřský instinkt;
 • se vyznačují nízkou tolerancí vůči mrazu.

Dekorativní kuřata mají méně nevýhod než výhod. Tato plemena jsou u farmářů oblíbená, protože mají dobrý charakter, vysokou produktivitu a nenáročnost.

zimní procházky

Jemnosti údržby a péče

Pro pěstování okrasných kuřat stojí za to poskytnout jim vhodné podmínky pro zajištění:

 1. Kvalitní krmivo. Tito ptáci potřebují pestřejší stravu než běžné vrstvy. Je důležité, aby dostali dostatek vitamínů. Ptáci by měli dostat zeleninu každý den - mrkev, zelí, řepa. Použití minerálních doplňků se rozhodně doporučuje. Zpravidla se vyplatí brousit štěrk, křídu, skořápky. Díky vyvážené stravě si budou ptáci moci zachovat svůj dekorativní vzhled.
 2. Klimatické podmínky. Potíže při chovu okrasných plemen spočívají v tom, že sotva snášejí mrazy.Při skladování ve vyhřívaném kuřecím koši by měla být brána v úvahu jeho velikost. V malých místnostech ptáci ztrácejí dekorativní vlastnosti.
 3. Vybavená hřady. Většina ozdobných ptáků nemůže létat. Proto potřebují nízké bidla.
 4. Lokalizace kuřecího měchýře. Nejlepší je umístit pokoj na vyvýšeném místě. To pomůže vyhnout se vysoké úrovni vlhkosti, která může způsobit onemocnění. Větrání pomůže zlepšit vnitřní klima.
 5. Osvětlení. V létě by polovina pěší zóny měla být na slunci, polovina ve stínu. Díky tomu se budou ptáci moci schovat před spalujícím sluncem. Tím je ochráníte před přehřátím.
 6. Podmínky pro chov kuřat. Měli by být izolováni od dospělých kuřat a kohoutů. Slepice je výjimkou.

štípnout plevel

Chovatelská pravidla

Při chovu okrasných ptáků byste se měli zaměřit na vlastnosti plemene. Někteří kuřata dobře snášejí chlad, jiní onemocní v podmínkách vysoké vlhkosti. Vhodná teplota pro ptáky je + 22-25 stupňů.

Kuřata s kuřetem se doporučuje chovat samostatně. Současně je důležité udržovat v místnosti ideální čistotu. Nejlepší je vyrobit dřevěné podlahy a položit na sebe materiály, které lze snadno smést. Je vhodné chránit kuřecí měď před zvířaty - krysy, kočky, lišky.

Aby byl potomek zdravý, doporučuje se slepice správně krmit. Jejich strava by měla obsahovat hodně potravin s vysokým obsahem vitamínů - zelenina, cereálie, droždí, naklíčená zrna.

kohoutek se slepicemi

Možné problémy

Při pěstování okrasných druhů jsou možné potíže. Většina z těchto ptáků dobře nesnáší chlad. Proto by jim měly být poskytovány pohodlné podmínky. Při krmení je důležité používat přírodní potraviny.

U ptáků se barva a struktura peří často zhoršují. Tomu pomůže zabránit dostatečné množství volného prostoru..

Okrasná kuřata jsou u farmářů velmi oblíbená. Chcete-li dosáhnout úspěchu v jejich pěstování, stojí za to vytvořit pohodlné podmínky pro ptáky a správnou výživu.

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně