Proč králíci někdy klepou na zadní nohy a jak odstranit příčiny

Behaviorální reakce - projev aktivity zvířat na působení jakýchkoli faktorů prostředí. Abychom pochopili, proč králík ostře klepe zadními nohami, je třeba na domácího mazlíčka nějakou dobu pozorovat. Pouze tímto způsobem bude možné „dešifrovat“ chování králíka a pochopit, které situace vyvolávají takové chování.

Varování před nebezpečím

Některé z nepříjemných faktorů jsou hlasité, nepochopitelné zvuky, náhlá změna situace - když zvíře cítí ohrožení života. Králíci mohou takto reagovat v různých denních dobách, v kleci nebo na procházce. Jakmile má zvíře pocit nebezpečí, začne bušit tlapkami.

Králík může reagovat podobným způsobem jako při páření, protože je umístěna v kleci se samcem. Samice vnímá pohyb z klece do klece jako nebezpečnou situaci, proto klepe zadními nohama. Pokud králík vykazuje agresi, doporučuje se vrátit ji do své „nativní“ klece a zkusit se znovu za 1-2 dny.

Podráždění

Důvody nespokojenosti nebo podráždění se mohou lišit. Majitelé berou na vědomí, že domácí zvířata nejčastěji klepou na tlapy v následujících situacích:

  • nahrazení staré klece za novou;
  • i malá změna v místnosti dráždí zvíře. Koneckonců se musí znovu přizpůsobit situaci;
  • Domácí zvíře může být otráveno, když je násilím vytaženo z klece, aby se uvnitř konstrukce vyčistilo. Nejlepším řešením je vyčistit klec, když zvíře jde na procházku.

Předpokládá se, že ušní jsou aktivnější v ranních nebo večerních hodinách. Pokud však existuje neustálý zdroj podráždění, králík bude bít na zadních nohách během dne i v noci.

Jak králík vyjadřuje agresi?

Se silným podrážděním se ušní začnou chovat docela agresivně. Navíc se reakce u zvířat mohou lišit. Někteří jedinci narazili na zadní nohy nebo dupali, vyskočili na stranu nebo utekli. V tomto případě je nemusíte honit.

Názor odborníka
Zarechny Maxim Valerievich
Agronom s 12 lety zkušeností. Náš nejlepší odborník na letní chatu.
Pro usnadnění obnovení pocitu bezpečí je v místnosti umístěno několik lepenkových krabic.

Extrémní projev agrese - zvíře odmítá chodit po rukou, kouše. Nejlepší způsob, jak uklidnit ušního, je nabídnout mu léčbu. Pokud bdělost přetrvává, je nejlepší nechat chlupatého domácího mazlíčka na pokoji, aby mu dal čas na uklidnění.

dva králíci

Komunikace s lidmi a jinými králíky

Králíci často reagují na situace nebo podněty poklepáním na zadní nohy, skákáním a neobvyklými zvuky.Je důležité správně „číst“ chování zvířete, aby mu pomohlo rychle si zvyknout do nové místnosti nebo ho naučit komunikovat s jinými zvířaty. Agrese nebo podráždění můžete eliminovat různými způsoby:

  • umístěte svého domácího mazlíčka na tiché a klidné místo uvnitř;
  • konstrukce prostorné voliéry umožní ušním volně chodit kdykoli během dne;
  • nejlepší možností komunikace je ohnout se ke zvířeti, spíše než zvedat ho, aby ho držel v náručí.

Pokud jsou v bytě chováni další králíci, je důležité zajistit, aby se nováček při schůzce neurazil. Také někdy žena klepe tlapkami, když je zasazena do klece pro páření. Aby se situace napravila, doporučuje se odložit párovací postup na několik dní (nebo králíka je vybrán jiným partnerem).

Králíčci zajíčka často nevykazují agresivitu ani podráždění. Abyste tomu chování zabránili, musíte znát důvody, které takové reakce vyvolávají. Je také důležité být schopen správně odstranit projevy strachu, agrese, strachu.

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně