Jak a jak nakrmit zelí pro růst lidovými prostředky

Neexistuje lepší způsob, jak získat bohatou úrodu, než nakrmit zelí pro růst lidovými prostředky. Zkušení zahradníci vědí, že krmení mulleinovými, bramborovými nebo banánovými slupkami přinese na zahradním pozemku nepochybné výhody.

Jak krmit zelí po výsadbě v zemi

Další krmení s kompetentní přípravou hřebenů je nutné nejdříve o měsíc později. Důvodem je přítomnost všech potřebných hnojiv, což přispívá k rychlé adaptaci a vývoji rostlin. Pokud nebyly otvory předem připraveny, mělo by být zelí oplodněno do jednoho týdne po přesazení na trvalé místo. První krmení se provádí dusíkatými hnojivy.

Poprvé jsou optimální následující:

první krmení

Kyselé půdy vyžadují hasené vápno, křídu nebo dřevěný popel. Používají se v množství 2 sklenic roztoku na 1 metr čtvereční plochy. Snížení kyselosti stimuluje růst rostlin a zabraňuje rozvoji kýlů.

Vrchní obvaz s hnojem

Hnojení hnojem je nejčastějším typem hnojení rostlin na otevřeném poli. Mullein se používá na velkých a malých domácích pozemcích. Jeho výhodou je dostupnost a bezpečnost. Mullein obsahuje velké množství draslíku, dusíku, fosforu, vápníku, hořčíku, síry, boru a železa.

kapající hnojivo

Všechny látky jsou v přístupné a rychle asimilované formě. Na podzim je na hřebeny přidán humus. Během zimy má čas se úplně přehřát. V létě se používá polohnitý hnoj. K hnojení zelí se používá roztok na bázi mulleinu. K jeho přípravě se používá 1 díl hnoje a 10 dílů vody. Roztok je dobře promíchán a podán infuzí po dobu jednoho týdne. Hnojení se provádí ve 3 fázích. První - v červenci během hájení, druhý - 3 týdny po první, třetí - na konci srpna, pokud se pěstují pozdní odrůdy.

nejlepší hnoj

Kuřecí hnůj pro krmení sazenic

Kuřecí trus pro krmení zelí se klasifikuje jako organická hnojiva. Pokud jde o obsah dusíku, je několikrát vyšší než mullein.

Výhody krmení trusem zahrnují:

 • zrychlení zrání;
 • zvýšená produktivita;
 • zvýšení odolnosti rostlin vůči bakteriálním a houbovým chorobám;

kuřecí trus

 • prevence tvorby plísní na povrchu půdy;
 • netoxicita;
 • zlepšení vlastností půdy;
 • dlouhodobý účinek;
 • vyvážená výživa rostlin.

V zahradě se častěji používá tekuté koncentrované krmivo z kuřecích trusů. K přípravě se používá hlaveň. V něm jsou kuřecí hnůj a voda smíchány v poměru 1: 1. Hmota se důkladně promíchá a trvá 3 dny pod pevně uzavřeným víkem. Hotový obvaz je uložen po celou sezónu. Při použití se ředí z poměru 1 litr koncentrátu na 10 litrů vody.

zalévání sazenic

Přípravek se nanáší pod křovinami a mezi hřebeny několikrát za sezónu. Tento druh krmení je vhodný pro zelí a jiné druhy zeleniny nebo květin.

Vejce na krmení

Vaječné skořápky jsou jedním z snadno dostupných a běžných přírodních produktů pro oplodnění postele. Používá se, když je třeba normalizovat kyselou půdu. Procedura vyžaduje velký objem shellu. Z tohoto důvodu jsou vejce sklízena od podzimu.

skořápka

Mušle jsou skladovány na suchém místě, celé nebo drcené. Prášek se používá ke krmení sazenic zelí po přenosu sazenic do otevřeného terénu. Přidává se do čerstvě vykopaných studní. Přítomnost vápníku vyživuje kořeny a podporuje aktivní vývoj sazenic.

Skořápka vajec se používá jako hnojivo v boji proti medvědovi. Pozoruhodným znakem nedostatku vápníku v rostlinách je přítomnost bílých skvrn na listech zelí.

volná skořápka

Peroxid vodíku pro růst zelí

Peroxid vodíku se aktivně používá nejen pro pokojové rostliny, ale také na zahradě. Aktivně se používá k zalévání a stříkání sazenic zelí v různých fázích růstu.

Peroxid vodíku umožňuje:

 • zbavit sazenice škodlivých bakterií;
 • urychlit růst rostlin;

vodík pro růst

 • chránit kořenový systém před rozpadem;
 • nasycení půdy kyslíkem;
 • vyléčit nemoci.

Výhoda léčiva spočívá v podobnosti vodného roztoku s roztavenou vodou. Peroxid vodíku obsahuje atomový kyslík, který oxiduje půdu, nasycuje ji kyslíkem a bojuje proti bakteriím způsobujícím onemocnění.

nasycení půdy

Roztok se připravuje v množství 1 litr vody a 2 polévkové lžíce peroxidu. Rostliny jsou napojeny jednou za 5-6 dní. Peroxid vodíku má pozitivní vliv na kvalitu půdy. Kromě krmení pěstovaných rostlin se peroxid vodíku používá k namáčení semen v době výsadby.

Pozitivní vlastnosti manganistanu draselného

Manganan draselný je aktivně používán zahradníky k antiseptickému ošetření. Používá se ve fázi výsadby semen, přípravy půdy. Tato látka má silný antiseptický účinek a umožňuje vám účinně bojovat proti patogenním bakteriím a houbám. Ne všichni zahradníci vědí, zda může být manganistan draselný použit jako hnojivo. Ukazuje se, že při správném dávkování může stimulovat zrání ovoce, zlepšit syntézu chlorofylu, kyseliny askorbové a cukrů v rostlinách.

vlastnosti manganistanu draselného

Manganan draselný pro krmení zelí se používá v polovině léta, kdy rostliny aktivně získávají zelenou hmotu a tvoří hlavy zelí. Mangan, 3 gramy, se zředí v 10 litrech vody. Nadměrné dávkování vede k popáleninám kořenového systému a listů rostlin. Připravený roztok se nanáší pod kořen každého keře. Je také vhodný pro postřik listů rostlin. Procedury se provádějí za klidného počasí večer nebo ráno, bez přímého slunečního záření.

Zředíme látku

Alternativní možnosti krmení

Zelí má pozitivní přístup k různým druhům krmení. Stále více zahradníků volí přírodní metody. Jejich výhoda spočívá v šetrnosti k životnímu prostředí, dostupnosti a nízkých nákladech. Kromě uvedených metod jsou na zahradních pozemcích aktivně používány jedlá soda, brambory, banánová kůra, kyselina boritá a kvasnice jako vrchní obvaz na zelí.

soda na zelí

 1. Prášek do pečiva. Zavádění roztoku sody má pozitivní vliv na mladé rostliny. Pro 5 litrů vody se použije 10 gramů sody.Směs je vhodná jak pro zalévání kořenů, tak pro ošetření listů. Na podzim postřikování sodou podporuje delší skladování hlav.
 2. Pivovarské kvasnice. Pivovarské kvasnice jsou obvykle spárovány se zlatým dřevitým vrchním dresinkem. Tato kombinace je nezbytná pro normalizaci vápníku v půdě. K přípravě roztoku se smíchá 20 gramů kvasinek se 150 gramy hrubého písku a 5 litrů vody. Směs se podává infuzí po dobu 7 dnů. Pro 10 litrů vody se používá 1 sklenice kvasnicové vody.
 3. Kyselina boritá. Zelí miluje kyselinu boritou. Pokud jsou rostliny postříkány připraveným roztokem v období vaječníku hlávek zelí, jsou větší. Kyselina boritá podporuje růst rostlin a intenzitu výnosu.

pivovarské kvasnice

Jak poznamenává zkušený zahradník: „Rostliny živím lidovými léčivy několikrát v sezóně. Vždy reagují s hojnou sklizní a nepřítomností chorob a škůdců. ““ Hlavní věc je před krmením zelí zjistit, co v současné době postrádá.

Recenze
 1. Liza
  1.01.2018 13:33

  Nyní se prodává velké množství produktů, které působí okamžitě, a neobsahují žádné škodlivé látky. Nakupuji už několik let BioGrow, mnohem lepší než lidová léčiva.

  Odpovědět
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně