Popis nejproduktivnějších odrůd cukety pro otevřený terén

Cuketa začíná dozrávat jeden z prvních na webu. Drť Aral F1 je vynikající odrůdou, která je vhodná pro pěstování na otevřeném a uzavřeném terénu. Výběr odrůdy cukety pro výsadbu může být obtížné. Abyste našli mezi hybridy to nejlepší, musíte vyzkoušet více než jednu odrůdu.

Klasifikace odrůd

V současné době chovatelé chovali velké množství odrůd cukety různých druhů ovoce a různých druhů. Pokud si museli obyvatelé léta zvolit největší a nejkrásnější ovoce, sbírejte z nich semena a v příštím roce je zasaďte, abyste si zachovali vlastnosti předchozí sklizně. Teď to není nutné. Na trhu je dostatek semen, z nichž si každý letní obyvatel pro sebe najde to nejvhodnější.

Odrůdy různých druhů cukety s popisem a vlastnostmi ovoce jsou klasifikovány podle řady charakteristik:

  • Podle období zrání zeleniny se rozlišuje časné zrání, střední zrání a pozdní odrůdy.
  • Podle typu keřů jsou rostliny keři a lezení.
  • V závislosti na typu opylení květenství se rozlišuje parthenocarpic nebo opylení hmyzem.
  • Ve vzhledu a odstínu ovoce.
  • V závislosti na výnosu.

Studium těchto vlastností každé odrůdy osiva před výsadbou vám umožní vybrat nejvhodnější pro pěstování v konkrétní oblasti pobytu a za určitých klimatických podmínek. Také vám umožní získat maximální výnos z pěstování.

Metody vylodění

Rostoucí zelené cukety pro otevřené pole provedeno ve dvou obdobích. První období výsadby začíná 20. dubna a končí 16. května.

výsadba cukety

Po výsadbě semen během tohoto období se získá časná sklizeň. Druhá fáze výsadby semen začíná od 15. do 30. července. Zároveň sklizeň zraje na podzim a je vhodná pro přípravu polotovarů a dlouhodobé skladování. Odrůdy cukety se pěstují v závislosti na typu zrání.

Je vhodné pěstovat sazenice kultury pouze v jednorázových rašelinových kelímcích. Toto pravidlo je způsobeno tím, že sazenice nemají rádi přesazení na nové místo a mohou začít umírat.

Jsou-li sazenice umístěny na severních oknech, potřebují další osvětlení na několik hodin denně. Při pěstování na jižních oknech není třeba dalšího osvětlení.

Pro výsadbu osiva používejte úrodnou půdu, kterou je třeba zakoupit ve specializovaném obchodě. Drenáž se nalije na dno šálků a potom se vysadí materiál pro výsadbu.

cuketa v krabici

Týden poté, co se objeví klíčky, se zalévají roztokem superfosfátu a močoviny, zředěné 1 litrem vody. K aktivaci růstu pupenů často použijte hotový obvaz. Druhé krmivo je zavedeno 10 dní po prvním.V 1 litru vody se rozpustí 50 g dřevěného popela a nitrophoska.

Sazenice je nutné vysadit po usazení teplého počasí na ulici a v noci není mráz. Semena se vysévají přímo do otevřeného terénu. Dělají to začátkem léta. Postele se vykopávají, plevele se odstraní a semena se vysadí ve vzdálenosti 20 cm od sebe.

Chaklun

Jednou z populárních odrůd cukety je Chaklun. Plodné období je dlouhé, výnos je vysoký. První plody se objevují 40–45 dní po zasetí semen do půdy. Zeleninu si musíte sbírat až do hmotnosti 500 g. Pak kůže kůže ztvrdne a buničina je bez chuti. Zarostlá zelenina se stává žebrovanou a hruškovitou.

cuketa na zemi

Popis odrůdy cukety a její výhoda spočívá v relativní imunitní ochraně proti většině chorob zemědělských plodin. Ovoce používejte na vaření, konzervaci a přípravu na zimu.

F1 Aral

Tento hybrid má mnoho výhodných vlastností. Ovoce rychle dozrává, 45 dní po vyklíčení. Rostlina netrpí hnilobou a plísní. Keře normálně tolerují deštivé počasí a mráz. Tvar zeleniny je hruškovitý, tón pleti a dužina jsou světle zelené. Když je cuketa zarostlá, kůže se změní na tmavě zelenou. Recenze o nejchutnější odrůdě cukety jsou pouze pozitivní. Kultura potřebuje úrodnou půdu.

cuketa aral

Karisma F1

Charakteristikou a popisem odrůdy cukety Karisma F1 je, že rostlina patří k hybridům první generace. Odrůda cukety má vysoký výnos. Hybrid je brzy zrající. Tvar ovoce je protáhlý, kůže je vápno bílé. Buničina je něžná, šťavnatá. Hmotnost zeleniny je od 600 do 700 g.

Skvorshuk

Popis odrůdy cukety Skvorushka se vyznačuje tím, že květenství keřů jsou převážně ženské. Vyznačuje se vysokou ovocnou sadou. Hybrid patří k raným. Ovoce má tvar válce. Kůže je zelená, se silným žebrováním poblíž stonku. Maximální délka zeleniny je 25 cm. Hmotnost zralého ovoce se pohybuje od 500 g do 1 kg 200 g. Použití při vaření je univerzální.

cuketa v květináčích

Faraon

Mezi rané odrůdy cukety patří odrůda faraonů. Odkazuje na odrůdy cukety. Keře jsou kompaktní, středně listnaté. Plody jsou válcovité smaragdové kůže. Jak zraje, nabírá černo-zelenou barvu. Mezi znaky kultivace se rozlišuje potřeba vrchního obvazu. Zelenina dorůstá do délky až 65 cm. Maximální hmotnost zeleniny je 850 g.

Bílý plod

Velmi raná odrůda spojená s bílými cuketami. Úrodu můžete sklízet 30–40 dní po zasetí semen do půdy. Kůže a dužina jsou bílé, plody jsou oválné. Dobrý vkus. Buničina je na dotek pevná. Vhodné pro dlouhodobé skladování. Výsadbová data pro cuketu začínají na konci května.

cuketařský vůdce

Rychlost zrání a péče

Brzy odrůdy cukety začínají dozrávat v polovině července. Keřové odrůdy tykev a lezeckých odrůd vyžadují hodně slunečního světla. Proto je vhodné pěstovat sazenice na otevřených slunných plochách a ne ve stínu.

Díky silnému kořenovému systému potřebují rostliny trochu vody. Zalévání může být zřídka, i když je počasí suché. Nedostatek vlhkosti však negativně ovlivňuje růst a vývoj plodů. Stačí jedno hojné zalévání každých 10 dní.

squashový válec

Pro nejproduktivnější odrůdy jsou zasazeny na otevřeném prostranství cuketa... Vysoké výnosy však bude možné dosáhnout pouze při stálé péči o postele. Půda na začátku sezóny u cukety se uvolňuje každý týden. Během tohoto období je důležité provádět vrchní oblékání. Nejlepší alternativou pro hnojení je mulleinový roztok. Mullein se zavádí dvakrát - během kvetení a rodení. Během této doby rostliny nejvíce potřebují hnojiva.

Pro zlepšení opylení květenství včelami se squash zavlažuje medem zředěným vodou. 30 g medu se zředí v 1 sklenici vody a květenství se nastříká brzy ráno. Tato jednoduchá metoda bude schopna zdvojnásobit počet opylovaných květenství.

Iskander

Začnou růst cukety, když se venku zahřeje. Výnos je stabilní po celou plodnou sezónu. Délka zeleniny je 17 cm, plodina musí být sklizena, pokud je délka cukety přesně taková. Zarostlé plody nejsou vhodné k lidské spotřebě.

Cavili F1

Během kultivace by měly být odstraněny spodní listy a slabé výhonky. Pro rychlý růst rostlin se minerální hnojiva nanášejí na postele. Buničina bez hořkosti. Kůže nezhustne. K opylování není třeba žádný hmyz. Keře se pěstují na otevřené a uzavřené půdě.

Kuand

Po výsevu se sazenice objeví za 45-50 dní. Barva ovoce je kamufláž. Keře potřebují pravidelné hnojení půdy. Liší se vysokou imunitou vůči nemocem. Normálně tolerují sucho, deštivá léta a chladné počasí. Zarostlé cukety mají hustou pokožku a nepříjemnou chuť.

cuketa sklizeň

Které odrůdy jsou lepší

Často je obtížné vybrat si nejlepší z mnoha odrůd cukety. Někdy po vyzkoušení velkého množství odrůd najdete perfektní cuketou hybrid.

Nejlepší odrůdy cukety pro výsadbu venku:

  • Aeronaut je vysoce výnosná odrůda o rozloze 1 čtvereční. m sklizeno za správných pěstitelských podmínek až do 7,5 kg cukety. Kůra ovoce je zelená, délka zralé cukety je 14–17 cm. Chuť je příjemná, účel zeleniny při vaření je univerzální. Vhodné pro dlouhodobé skladování a přepravu.
  • Oděsa je odrůda raného zrání, která patří ke keřovým druhům rostlin. Odessa je výhodou odolnosti vůči chorobám zemědělských plodin. Tvar ovoce je podlouhlý, válcovitý. Stín kůže je světle zelená nebo žlutá. Používá se častěji pro konzervování na zimu.
  • Medúza - odkazuje na ultra časné hybridy. Období zrání ovoce je 35–40 dní. Vhodné pro pěstování ve sklenících. Je schopen tolerovat náhlé změny teploty. Cuketa světle zelené barvy s jemnou pokožkou. Buničina je hustá, komůrka semen je malá. Délka tykve je 25 cm, průměrná hmotnost dosahuje 800 g.
  • Parthenon je kříženec chovaný nizozemskými chovateli. Pouzdra jsou kompaktní, výtěžek je vysoký. Z 3-4 keřů se sklízí asi 15 kg plodiny. K opylování není třeba žádný hmyz, takže hybrid je vhodný pro pěstování ve skleníku. Tvar ovoce je podlouhlý, válcovitý. Kůže je tmavě zelená. Buničina je světle zelená. Zucchini hybrid Parthenon se používá k vaření, konzervování. To je také jeden surový.

Před výběrem určité odrůdy cukety musíte pečlivě prostudovat její popis a vlastnosti ovoce.

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně