Popis krůt modrých břidlic a charakteristika plemene, chov

Modré krůty jsou zajímavé a výrazné plemeno. Často se nazývají břidlice. Tito ptáci byli chováni relativně nedávno. Nejčastěji jsou chováni pro dekorativní účely. Proto se tito ptáci na farmách vyskytují jen zřídka. K úspěšnému chovu těchto ptáků musí poskytnout kompletní a kvalitní péči. Rovněž je důležitá vyvážená strava.

Původ

Toto plemeno bylo chováno americkými chovateli a stalo se to náhodou. Vědci provedli výzkum na 2 genotypech ptáků s černým a bílým peřím. V důsledku toho měla kuřata popelavý odstín peří. Břidlicové asp má podobnou barvu. Kameny se dodávají v různých odstínech - od černé po modrošedou. Proto se krůty s modrým peřím často nazývají břidlice.

Toto plemeno bylo popsáno v roce 1874. Tehdy byl pták představen veřejnosti. Bylo uznáno Americkou asociací drůbeže a Evropským společenstvím. Oficiálně se ptáci nazývali modrý, levandule nebo modrý břidlice.

Hospodářská krize bohužel vedla k tomu, že se málo farmářů rozhodlo chovat ptáky s barevným peřím. Podnikatelé se spoléhali spíše na získávání vajec a masa než na dekorativní drůbežářské hospodářství.

Břidlicové krůty byly proto nezaslouženě zapomenuty. Dnes je počet těchto zvířat malý. Ptáci se vyskytují hlavně v zoologických zahradách nebo na malých soukromých farmách, kde je sledována čistota plemene.

Charakteristika a popis plemene

Podrobný popis ptáků je uveden v dokumentaci americké normy kvality. Poskytuje informace o všech typech krůt chovaných v Evropě a ve Spojených státech.

modrá Turecko

U modrých krůt jsou charakteristické následující vlastnosti:

 1. Pernaté mají modré, levandulové nebo popelně modré peří. Tito jednotlivci se mohou účastnit soutěží. Někdy se ptáci vyznačují černými nebo bílými vložkami v kombinaci s modrým pozadím.
 2. Ptáci mají malou hlavu. Kromě toho je na kůži vzácná chmýří. Obal se vyznačuje barevnými odstíny - bílá, modrá, červená. Na hlavě je růžový roh. Oči jsou hnědé a zobák je světlý.
 3. Krk není pokryt peřím. V této oblasti jsou jasně červené záhyby. Tvoří korály.
 4. Metatarsus je pokryt růžovými šupinami.
 5. Peří je silné a svěží. Dělají trup vypadat větší. Zadní část a hrudník jsou modré. Navíc je lehčí na břiše a ocasu. Ocasní peří často obsahují světlé nebo tmavé prvky.
 6. Samice váží 6,3 kilogramu, samci 10.5.Jednotlivci patří do světelného kříže.
 7. Sexuální zralost u těchto ptáků se objevuje po 8-9 měsících.
 8. Aby se potomci dostali, jsou rodiny tvořeny z mladých ptáků. Kromě toho by na jednoho muže mělo být maximálně 8 žen.
 9. Vejce jsou pokryta krémovou skořápkou. Navíc mají hmotnost 75 gramů.
 10. Inkubační doba je 28-30 dní.
 11. Turecko poults se vyznačují šedým peřím. Jejich hmotnost je 50 gramů. Mláďata se vyznačují rychlým přírůstkem hmotnosti.
 12. Produktivní množství ptáků se zvyšuje o 8 měsíců.

Američtí zemědělci tvrdí, že ptáci jsou považováni za velmi nenáročné na udržení podmínek. Tento typ krůty se vyznačuje vysokou mírou odolnosti vůči vlivu stresových faktorů. Vykazují malou nebo žádnou agresi. Emocionalita je pro muže charakterističtější. Zároveň projevují agresivitu nebo úzkost pouze v případě, že se blíží nebezpečí.

Modré krůtí maso má vynikající chuť, ale jatečně upravená těla ne vždy vypadají atraktivní, protože je pokryta šedou kůží.

Klady a zápory modrých krůt

Výhody a nevýhody
vysoká míra růstu;
vynikající parametry produktivity masa;
vynikající vytrvalost;
silný imunitní systém;
vitalita;
snadné přizpůsobení klimatickým podmínkám.

Současně mají modré krůty určité nevýhody. Jsou považováni za velmi vybíravé ohledně podmínek zadržení a potřebují vyváženou stravu.

Jak správně udržovat a pečovat o ptáka

Slapy krůty snadno vydrží chlad. V teple se však cítí mnohem lépe. Je důležité, aby byl dům suchý. Proto by nemělo být dovoleno proniknout do krytu krůty vlhkost. Stojí za to umístit na podlahu podestýlku, která se doporučuje systematicky měnit.

Pozorování kuřat, která se právě vylíhla, je také důležité. První den by měly být teplé a suché. Za tímto účelem je přípustné použít kartonovou krabici. Teplotní režim v krabici by měl být +36 stupňů.

Doporučuje se vybavit místnost pro břidlicové krůty v souladu s určitými pravidly. Je přípustné umístit maximálně 2 osoby na 1 metr čtvereční. Teplotní podmínky jsou velmi důležité. V zimě by měla být alespoň + 5 stupňů, v létě - +20.

modrá Turecko

Vypracování stravy

Modré krůty potřebují vyvážené menu. Nejlepší je koupit pro ně speciální jídlo. Je-li to však nutné, je povoleno krmení ptáků obilovinami, trávou a některými druhy zeleniny. Na jaře a v létě stojí za to chodit krůty. To jim pomůže najít jídlo pro sebe.

Chovatelská pravidla

Chcete-li získat modré krůty, musíte si koupit rodičovské hejno. Nestojí za to kupovat oplodněná vejce, protože není vždy možné dosáhnout požadovaného výsledku. Samice tohoto plemene se vyznačují výrazným mateřským instinktem. Slepice je schopna inkubovat 20 vajec. Nejčastěji však dali více než 17.

Nemoci břidlicových krůt

Modré krůty často onemocní kontaktem s jinými zvířaty. Trpí takovými patologiemi:

 • respirační mykoplazmóza - spojená s vysokou vlhkostí v domě;
 • tuberkulóza - je považována za nebezpečnou patologii, která se šíří kontaminovaným krmivem a vodou;
 • histomonóza - doprovázená slabostí a ztrátou chuti k jídlu a je způsobena nedostatečnou kvalitní dezinfekcí místnosti.

Modré krůty mají zajímavou barvu peří. Mají mnoho výhod, ale potřebují zvláštní podmínky zadržení. Aby ptáci úspěšně rostli, potřebují kvalitní péči.

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně