Popis krůt plemene Bronz-708, údržba a péče doma

Krůty z bronzu-708 jsou mezi farmáři velmi oblíbené. Tento kříž je široce používán díky své jemnosti masa a vysokým parametrům produkce vajec. Kromě toho mají ptáci krásný vzhled. Kombinace estetických charakteristik, nenáročné péče a rychlého zvýšení tělesné hmotnosti činí z těchto krůt velmi populární.

Popis a původ

Charakteristickým rysem ptáků je možnost chovu na velkých farmách. Zpočátku jsou ptáci chováni na porážku. Zároveň byste se neměli snažit je použít k dlouhodobému chovu. Důvodem je přítomnost recesivních genů. V důsledku toho se poulty a první generace budou lišit v klíčových parametrech.


Američtí vědci původně vyvinuli bronzové krůty, které se vyznačovaly širokou hrudí. Výchozím bodem pro hybrid byly divoké ptáky a černé anglické plemeno. Díky tomu se nám podařilo získat prémiové plemeno. Další vývoj začal provádět Britové. Pro zlepšení klíčového výkonu vyvinuli plemeno zvané orlopp bronz.

Další fázi práce provedlo Francie. Vědci této země dokázali získat středně těžký kříž na základě bronzového plemene orlopp, které se jmenovalo bronz-708. Tyto krůty jsou velké velikosti a mají širokou hruď. Díky tomu jsou vynikajícím základem pro vytváření hybridů.

Charakteristické vlastnosti plemene jsou:

 • síla těla;
 • bronzový stín peří;
 • tělesná hustota;
 • nohy široké od sebe;
 • krk střední délky;
 • šedá kůže na hlavě a krku.

krůtí bronz 708

Ocas krůt tohoto plemene vypadá jako fanoušek vzhledu. V tomto případě jsou na zadní straně umístěny podélné černé pruhy.

Produktivita plemene

Toto hybridní plemeno má silnou imunitu a je schopné rychle získat tělesnou hmotnost. Porážka mladých zvířat se provádí za 5-6 měsíců. V tomto případě mohou ptáci vážit 10 až 17 kilogramů.

Tabulka denní váhy ukazuje dynamiku jejího růstu:

StáříŽenská hmotnost, gramyHmotnost muže, gramy
3 dny5056
7 dní140160
2 týdny340390
1 měsíc11001400
2 měsíce37004800
3 měsíce73009800
5 měsíců1100016900

Charakteristiky ptáků zahrnují poměrně vysoké parametry produkce vajec. 1 samice je schopna během roku produkovat 70–150 vajec. Stabilní kolekce lze očekávat za 9–10 měsíců. S příchodem chladného počasí krůty i nadále kladou vejce.

Klady a zápory krůt bronz-708

Výhody a nevýhody
velké velikosti;
rychlý nárůst tělesné hmotnosti;
krásný bronzový stín peří;
chutné dietní maso;
rychle roste;
potřeba malého množství krmiva.
potřeba vytvořit voliéry;
riziko rozvoje kostních patologií - aby se tomuto problému zabránilo, musí být ptáci krmeni správně;
nesnášenlivost na koncepty.

Nuance údržby a péče

Aby mohli ptáci pěstovat doma, určitě si musí udělat voliéru. Na jednoho ptáka by měla být plocha alespoň 1 metr čtvereční. Teplotní režim v drůbežárně by neměl být vyšší než +20 stupňů v létě a nejméně +5 stupňů v zimě. Rovněž stojí za to vyloučit koncepty. Udržování čistoty buněk je zásadní.

Sláma, piliny, seno by měly být položeny na podlahu. Doporučujeme systematicky měnit vrh. Je důležité umístit bidla na nejteplejší místo v domě. Měly by být umístěny 40-50 centimetrů od podlahy. Hnízda se doporučuje umístit na nejtemnější místo.

Aby se předešlo parazitům v drůbežárně, vyplatí se vložit nádobu naplněnou pískem a popelem. Tam se krůty budou moci vykoupat očištěním jejich peří. Během teplé sezóny ptáci potřebují procházky. Mohou je provádět ve dvoře nebo ve voliéře. V tomto případě se doporučuje zasít oblast pro procházky s trávou a vyrobit vrchlík.

krůtí bronz 708

S příchodem jara se doporučuje dezinfikovat místa, kde se chovají ptáci. Místnost by měla být ošetřena horkou vodou s přídavkem hydroxidu sodného. V jedné komoře mohou žít 2 ženy a 1 muž. Zároveň není možné urovnat několik mužů najednou. Mohou se dostat do vážných bojů, což povede k těžkým traumatům.

Jak nakrmit ptáka?

Aby krůty rychle přibíraly na váze, potřebují vysoce kalorickou stravu. K tomu se obvykle používá hotové krmné směsi. Jako základ pro takové směsi se používají obiloviny. Zkušení chovatelé mohou směs připravit sami. V nabídce krůt byste měli určitě zahrnout kostní moučku, koláče, rybí olej. Od léta se doporučuje připravovat pro ptáky následující produkty:

 • seno;
 • bylinná mouka;
 • kysané zelí;
 • směs bylin - měla by sestávat z řepky, kopřivy, vojtěšky.

Ptáci potřebují křídu, skořápku a štěrk pro zlepšení vstřebávání potravy. Pro zvýšení produkce vajec se krůtám doporučuje dát více zeleniny a bylin. Neméně důležitý je příjem dostatečného množství vápníku do těla. Jinak budou vejce křehká.

Chovatelské funkce

Krocany mají vynikající mateřský instinkt. Nebude však možné získat velké množství ptáků přirozeným způsobem. Krůtí šelmy musí být proto inkubovány. Z tohoto důvodu se doporučuje zvolit ta správná vejce. Musí být dokonale tvarované a středně velké. Obal musí být bez nánosů nebo jiných nepravidelností.

Názor odborníka
Zarechny Maxim Valerievich
Agronom s 12 lety zkušeností. Náš nejlepší odborník na chalupu.
Vývoj embryí trvá v průměru 28 dní - s kompetentní inkubací vajec se většina kuřat narodí po uplynutí této doby.

Možné nemoci a způsoby jejich léčby

Dospělí ptáci tohoto plemene jsou považováni za velmi otužilé. Vyznačují se vysokou odolností vůči patologickým stavům. V tomto případě se kuřata často setkávají s nemocemi. Mezi běžné poruchy vyskytující se u krůt patří:

 1. Respirační mykoplazmóza. Tato infekce je nejčastější v zimě a za podmínek vysoké vlhkosti. U dospělých ptáků je pozorováno poškození membrán očí a výtok z nosu. Turecké šelmy mohou navíc trpět dušností.
 2. Tuberkulóza. Tato patologie postihuje mnoho orgánů. Mezi příznaky patří průjem a kožní léze. K infekci nejčastěji dochází kontaktem s kuřaty nebo husy.
 3. Neštovice. Nedostatečná dezinfekce nádob je považována za hlavní příznak infekce. Hmyz je také schopen šířit nemoc. Když se porucha rozvine, tělo ptáka se zakryje skvrnami. Patologii nelze vyloučit. Krocany musí být dokončeny a zlikvidovány.
 4. Helminths.Při infikování takovými parazity příznaky téměř zcela chybí, produktivita ptáka se však snižuje. Aby se předešlo problémům, je důležité dodržovat pravidla prevence.
 5. Tvrzená struma. K tomuto problému dochází, když v potravině nejsou žádné skořápky a štěrk. V tomto případě je pozorován otok a zánět strumy. Pták nemůže pít a jíst jídlo, což vyvolává jeho smrt.
 6. Hypovitaminóza. Kuřata jsou náchylná k tomuto problému. Porucha je nejčastěji spojena s podvýživou. V tomto případě je pozorován zánět sliznic nosu a očí, dochází k křivici.

Aby se zabránilo rozvoji patologií, je třeba dodržovat následující pravidla:

 • zajistit vyváženou stravu ptáků;
 • přidávat do krmiva vitamíny a minerály;
 • zpracovat prostory a zásoby včas;
 • systematicky kontrolovat ptáky;
 • očkovat včas.

Krůty Bronze-708 se vyznačují vysokými parametry produktivity a rychle zvyšují tělesnou hmotnost. Chcete-li je úspěšně pěstovat, je důležité zvolit vyváženou stravu.

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně