Jak udržet husy jako domácího mazlíčka v bytě a potíže

Popularita zůstává v bytě exotických nebo jen podivných zvířat, která nikdy nebyla považována za vhodná pro chov v interiéru. Lidé rodí divoká zvířata a plazy, okrasná prasata a hospodářská ptáci. Přítomnost hus v bytě má své vlastní potíže, s nimiž byste se měli seznámit před chovem ptáků v metropoli.

Vlastnosti chovu hus doma

Husa je velký pták. Pro normální vývoj potřebuje alespoň 2 metry čtvereční. Koneckonců, ne každý majitel si dovolí propustit husí každý den, aby chodil po bytě. Hlavní nevýhody velkých ptáků, které je třeba vzít v úvahu:

  • to nejsou kočky, je téměř nemožné je naučit chodit v podnosu, hus hodně jíst a hovno téměř všude, pokud jsou mimo klec;
  • v létě jsou husi během dne na procházce, není možné zajistit takové podmínky ve městě, nikdo nedovolí ptákům jíst trávníky a pastva je několik hodin každý den je nemožným úkolem;
  • jedí až 2 kilogramy zelené hmoty nebo sena denně, měli byste přemýšlet o tom, kde bude krmivo uloženo, zejména v zimě;
  • husi - hlasité ptáky hlasitým hlasem, lidé žijící za zdí nebudou z takové čtvrti potěšeni;
  • musí být systematicky procházeni a musí mít k dispozici jezírko nebo možnost plavat ve vaně.

Ptáci potřebují veterinární kontroly a očkování. Vylévají se dvakrát ročně, takže v bytě bude spousta chmýří a peří. Je třeba vzít v úvahu povahu ptáků - husy žárlí a pamatují si na delikt dlouho.

Vhodná plemena

Závisí to na preferenci hostitele. Všechna plemena hus jsou rozdělena do 3 typů: těžká - když husí váží 7-9 kilogramů, husí - až 8 kilogramů, střední, což zahrnuje většinu okrasných plemen, lehká plemena, pokud dospělé husy dosáhnou 4 až 6 kilogramů. Domy rodí velké ptáky o hmotnosti 9–12 kilogramů, které ohromí sousedy a přátele nebo zástupce dekorativních plemen. Například ptáci kudrnatého plemene mají sněhově bílou barvu a velmi krásné peří.

Příprava pokoje

Husa může být umístěna v kleci na prosklený balkon nebo lodžii. Je třeba mít na paměti, že křičením dokáže probudit sousedy. Někdy si staví malou voliéru v jedné z místností nebo ve spíži nebo postaví vhodnou klec. Pokud je spirála určena pro domácí mazlíčky, je v ní potřeba osvětlení (nejméně 14 hodin denně).

V kleci je uloženo ložní prádlo, nápoj a podavač. Umývají se denně.Kromě podavače je nutná nádoba s malými oblázky, které jsou nezbytné pro normální trávení. Voda by měla být vždy v pijáku. Sláma nebo hobliny se používají pro ložní prádlo. Ložní prádlo se mění denně, aby nedošlo k zápachu. Pták by měl být každý den z klece vypouštěn, aby se zahřál. Jednou za 2-3 dny musí husa plavat, aby udržovala peří čistou a zbavila se přebytečné chmýří.

hus v bytě

Pravidla krmení

Krmivo je krmeno 3krát denně. V létě je nutná čerstvá tráva ve stravě, v zimě - seno, nejméně 2 kilogramy na osobu a den. Ráno a večer se rozdrtí zrno (směs kukuřice, ovsa, pšenice). Dospělí ptáci konzumují 300 gramů obilovin za den, rozdělených do 3 dávek.

Názor odborníka
Zarechny Maxim Valerievich
Agronom s 12 lety zkušeností. Náš nejlepší odborník na letní chatu.
Důležité: zrno je předem rozdrceno, nalije se vroucí vodou a nechá se stát 3-4 hodiny. Celá zrna jsou pro ptáky těžko stravitelná.

Přes den potřebujete kromě trávy rmut jemně nasekané zeleniny (mrkev, řepa, dýně, brambory). Jednotlivci žijící v bytě dostávají mleté ​​maso 2-3krát týdně. Je to zdroj bílkovin. Strava by měla obsahovat krmné droždí, sůl, rybí tuk nebo rybí moučku. K obohacení stravy vápníkem se do zeleninové kaše přidává tvaroh a syrovátka se podává domácímu mazlíčku. Jídlo musí být vysoké kvality, zelenina je čistá, bez známek plísní a hniloby.

Pokud se malé gosling dostane do vzdělání (denní, nebo se majitel rozhodl nakoupit oplodněné vajíčko a pozoroval proces vzhledu), dostane vajíčka natvrdo uvařená, jemně nasekaná. Od 5. dne se smíchá tvaroh s vejci, o týden později se do stravy zavede jemně nasekaná čerstvá kopřiva.

Po 2-3 týdnech je dítě postupně převedeno na dospělou stravu. Potřebuje také neustálý přístup ke sladké vodě. Husy raději krmí večer a v noci, je nutné zajistit, aby v korytu bylo večer večer jídlo.

Hygiena

Husy musí červ 2krát ročně. Léky se kupují ve veterinární lékárně a používají se podle pokynů výrobce. Poradenství ohledně nezbytných očkování získáte na nejbližší veterinární klinice. Je lepší najít útočiště se specializací na pernaté domácí mazlíčky. Goslingové po věku 3 týdnů a dospělí ptáci by měli být koupáni 2-3krát týdně bez použití detergentů. Pro vašeho domácího mazlíčka je lepší sbírat vlažnou vodu.

Po procedurách s vodou by měl být gosling umístěn pod lampu, aby uschl, v zimě jednoduše umístí krabici s dítětem blíže k topné baterii. Tlapky se umyjí po každé procházce a jak jsou špinavé.

Možné potíže

Hlavní problémy vznikají s toaletou. Domácí zvíře se nemůže naučit chodit v podnosu, a proto by mělo být při opuštění domu umístěno do ohrady nebo klece. Je lepší oříznout jeho křídla, silný a velký pták, který vzlétl, může v bytě způsobit zmatek. Husi jsou velmi hloupí a žárlí, rychle si zvyknou na majitele, ale cizinci je mohou špetnout a pokusit se je vytlačit z území, které zvíře považuje za své.

V bytě je nutné vyčlenit místo pro skladování krmiv a podestýlky, směs obilí lze připravit nezávisle na produktech zakoupených v obchodě, ale v zimním období se mohou vyskytovat problémy se seno.

V zajetí, s dobrou péčí, může husa žít až 30 let. Když plánujete mít pernatého domácího mazlíčka v městském bytě, musíte objektivně posoudit své schopnosti, protože pták není příliš vhodný pro vnitřní udržování. Samozřejmě vždy existuje možnost vařit s jablky na slavnostní stůl, ale to není nejlepší řešení.

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně