Výkresy pro vytvoření domu pro husy a kachny vlastníma rukama, plán pera

Pokud chcete začít chovat a chovat drůbež, musíte se postarat o konstrukci a vybavení domu pro husy a kachny. Budou žít v drůbežárně po celý rok, takže musí mít dobrou kvalitu. Zvažte, jak az jakých materiálů můžete postavit dům, jaké nástroje k tomu potřebujete a jak vybavit místnost pro zimní chov ptáků.

Strukturální vlastnosti

Každá drůbežárna, ať už je postavena cokoli, by měla být prostorná, teplá, suchá a lehká. V první fázi musíte vypočítat plochu areálu na základě počtu budoucích hospodářských zvířat. Za 1 sq. m. nemělo by být více než 3 ptáci plemen s průměrnou tělesnou hmotností. Není možné usadit husy nebo kachny v uzavřeném prostoru, přeplněný obsah vede k nemocem.

Drůbežárna by měla mít okna s dostatečným prostorem pro její osvětlení, pro zimní osvětlení by měla být zajištěna svítidla, která budou muset být zapnuta večer a ráno. Hřady, krmítka a pijáky by měly být instalovány v domě. Vybavte ventilační systém.

Názor odborníka
Zarechny Maxim Valerievich
Agronom s 12 lety zkušeností. Náš nejlepší odborník na chalupu.
Vedle drůbežárny musíte uspořádat pero pro chůzi ptáka. Jeho velikost by měla být nejméně 2krát větší než káčátko nebo gosling. Ohrada musí být oplocena sítí, vložena do ní nádoba s vodou na koupání.

Výkresy a plány

Výkres bude záviset na velikosti drůbeže. Je nutné určit umístění dveří, oken, jejich rozměry, výšku zdí, střechy. Pak si musíte vybrat, jaký materiál budou stěny, podlaha, strop, střecha. Pro letní chov hus a kachen můžete postavit dřevěný dům pro celoročně - cihel nebo bloků. Při nákupu materiálů je musíte vzít s rozpětím asi 20%, aby bylo dost na stavbu.

dům pro husy a kachny

Jaké nástroje a materiály budou potřeba

Chcete-li postavit dům pro husy a kachny, musíte zásobit stavební materiály: cihly, tvárnice, prkna, šindel. Nakupujte písek, štěrk a cement pro pokládku základů, střešní krytinu, výztužnou síť. Z nářadí budete potřebovat lopatu, vrtačku, kladivo, brusku, pilu, hřebíky, šrouby.

Jak si vyrobit vlastní halu pro husy a kachny

Můžete si postavit dům pro husy a kachny sami. Malá kůlna nebude vyžadovat příliš mnoho času a úsilí. Pojďme se podívat, jak postavit lehký prkno.

Značení spiknutí

Místo pro drůbežárny by mělo být vybráno v blízkosti hospodářských budov, na pozemku, na kterém lze volně umístit nejen dům, ale i ohradu. Musí být umístěn tak, aby k němu bylo možné snadno přistupovat.

dům pro husy a kachny

Nadace

Hloubka základové základny závisí na zatížení stěn, na hmotnosti materiálu, ze kterého budou vyrobeny. K podepření dřevěných stěn nejsou potřeba žádné cihlové ani betonové základy. Můžete stavět na nízké stojany nebo hromady. Ocelové trubky lze použít pro stojany, musí být prohloubeny o 35-40 cm a pro zpevnění vyplněny cementovou maltou.

Zakryjte prostor pod podlahou expandovanou hlínou, drceným kamenem nebo jiným jemným materiálem.

Stěny

Stěny jsou postaveny z desek střední tloušťky. Z vnějšku mohou být izolovány střešní krytinou. Tím se budova nejen zahřeje, ale také se zamezí tvorbě průvanů. Okna a dveře lze použít staré, například po výměně v obytné zóně.

dům pro husy a kachny

Střecha

Na kachním domě můžete vytvořit sedlovou střechu nebo sedlovou střechu, pokud plánujete skladování sena nebo jiného krmiva v podkroví. Střechu můžete zakrýt ondulinem, břidlicí, deskami potaženými střešní lepenkou, keramickými dlaždicemi. Hlavní věc je, že střecha neuniká, nepropouští chlad.

V zimě husí vybavení

V oblastech, kde jsou zimy chladné, bude nutné vyřešit otázku vytápění. V teplé místnosti se kachny a husy cítí dobře, ženy v zimě spěchají. Teplota v domě v chladném období by neměla klesnout pod 10 ° C. K vytápění můžete použít infračervené lampy (v malé místnosti), 8-10 metrů čtverečních. m musíte nainstalovat 1 lampu o výkonu 250 wattů. Nejjednodušší způsob vytápění domu pro velká zvířata je s radiátory nebo kamny vytápěnými dřevem.

Kromě tepla bude pták potřebovat osvětlení. Nebudou spěchat v temné místnosti. Denní hodiny a v zimě by se měly rovnat 10-12 hodin. m. plocha domu by měla mít 5 W osvětlení. Ptáci jsou ve světlých kachňatách nebo housatkách a zůstávají aktivní a produktivní.

dům pro husy a kachny

Předpokladem pro chov kachen a hus v zimě je přítomnost hustého teplého steliva na podlaze. Bez něj může pták zmrazit nohy nebo chytit nachlazení. Vrstva podestýlky by měla být v zimních měsících minimálně 15 cm. Je vyrobena ze suché, čisté slámy, sena, pilin. V zimě to nemění, po znečištění se na něj nalije nová tenká vrstva. Je důležité vyhnout se kontaminaci a nadměrné vlhkosti steliva, musí být suchý.

I v zimě je třeba chodit husy a kachny, samozřejmě, ve dnech, kdy je mráz světlý. Proto musíte v pěší zóně posypat slámu, piliny nebo rašelinu. A také zablokovat síť hustým materiálem, který ji chrání před chladným větrem. Ptáka nemůžete chodit jen za sněžení a silných mrazů.

Na soukromém pozemku není těžké postavit dům pro kachny a husy. Můžete tomu přizpůsobit zbytečnou technickou místnost, a pokud tam není, postavte dům od nuly. Pro stavbu budete potřebovat standardní materiály a nástroje a jednoduchou znalost konstrukce. Správně postavená drůbežárna bude sloužit po mnoho let bez nutnosti velkých oprav. Je možné pěstovat a chovat ptáky všeho druhu, nejen kachny a husy. Stačí jen správně spočítat počet jednotlivců na metr čtvereční.

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně