Nejlepší odrůdy hrušek pro střední Rusko s popisem

Mnoho milovníků ovocných stromů zasadí mladé hrušky na místě. Pro výsadbu se doporučuje zvolit odrůdy hrušek, které by byly ideální pro region, ve kterém se budou pěstovat. Pro střední pruh existuje několik odrůd hrušek, jejichž vlastnosti je třeba předem seznámit.

Funkce pěstování hrušek ve středním Rusku

Chcete-li získat dobrou sklizeň, musíte se předem seznámit s nuancemi pěstování hrušek ve středním pruhu. Při pěstování hrušek je nutné:

 • Oplodnit. Hrušky vyžadují močovinu, superfosfát, síran draselný, dřevěný popel a dusičnan amonný.
 • Voda. Všechny vysazené stromy jsou napojeny nejméně pětkrát za měsíc. Zároveň se v období tvorby pupenů a zrání ovoce zavlažují stromy dvakrát častěji.
 • Chraňte před škůdci. Pro ochranu rostlin před škůdci a chorobami je nutné je pravidelně stříkat fungicidními směsmi a pesticidy.
 • Oříznout. Prořezávání se provádí každoročně, dokud se na větvích neobjeví první pupeny. Zkušení zahradníci doporučují odstranění sušených větviček.

Nuance výběru kultury

Před výsadbou hrušek v zahradě se musíte seznámit s vlastnostmi výběru správné odrůdy. Při výběru kultury se bere v úvahu několik faktorů:

 • Zimní otužilost. Odborníci doporučují výsadbu odrůd, které jsou odolné vůči nízkým teplotám. Dobře snášejí mráz a během prvního mrazu neumírají.
 • Ochutnejte vlastnosti. Pro výsadbu vyberte nejchutnější hrušky s šťavnatou a sladkou dužinou.
 • Samoopylení. Je lepší zvolit samooplodné rostliny, které mají vysoké výnosy a nevyžadují ruční opylení.
 • Míra vzhledu plodin. V zahradě je nutné pěstovat odrůdy, které začnou přinášet ovoce 3-4 roky po výsadbě.
 • Doba zrání plodiny. Někteří zahrádkáři doporučují pěstování nejnovějších, podrozměrných, brzy dozrávajících odrůd hrušek.

zralé hrušky

Nejlepší odrůdy hrušek na začátku léta

Lidé, kteří hledají zralé plodiny v polovině léta, by měli pěstovat brzy hrušky.

Lada

Nejoblíbenější odrůda hrušek, která je vhodná k výsadbě ve středním pruhu. Strom dorůstá až dva a půl metru, a proto je klasifikován jako středně velká ovocná rostlina. Ladova koruna je poměrně široká a má tvar pyramidy.Zralé plody váží 100 gramů, mají kónický tvar a příjemnou vůni.

Lada hruška

Děti

Rostlina má pyramidální korunu tvořenou poměrně velkými výhonky. Na jaře se na stromech objevují listy s hladkým povrchem a vyvýšenými okraji. Každé zralé ovoce váží 60-70 gramů. Hrušky jsou pokryty pomerančovou kůrou, která po zralosti vytvoří slabé červenání.

Bere Giffard

Raná odrůda, jejíž sklizeň zraje začátkem července. Charakteristickým rysem Bere Giffard jsou plody, které jsou zabarveny jasně oranžovou barvou s červeným nádechem. Zralé hrušky váží každá 150 gramů a používají se k výrobě kompotů nebo ovocných džemů.

Bere Giffard

Victoria

Victoria je mezi zahradníky oblíbená pro svou odolnost a odolnost vůči škůdcům a chorobám. Je to vysoká odrůda se stromy rostoucími až do deseti metrů.

Victoria má vysoký výnos, který vám umožní sbírat 120-150 kilogramů ovoce ze stromu.

Severyanka

Severyanka je vhodná pro pěstování ve středním pruhu a severních oblastech. Jedná se o středně velkou ovocnou rostlinu, která dorůstá do 4 až 6 metrů. Strom má pyramidální kmen a hustou korunu. Hrušky Severyanky jsou velké, jejich hmotnost dosahuje 250 gramů.

hruška Severyanka

Srpen rosa

Středně velká letní odrůda, která dorůstá až pět metrů. První plody se objevují na větvích tři roky po výsadbě. Jejich hmotnost je 80-100 gramů. Zralá plodina se vyznačuje vynikající udržovací kvalitou, chutí a šťavnatostí.

Chizhovskaya

Je považována za nejoblíbenější samoopylenou odrůdu, která dobře roste ve středním pruhu. Jedná se o nízko rostoucí rostlinu, jejíž výška nepřesahuje tři metry. Chizhovské hrušky jsou velké a váží 200-220 gramů. Zpočátku jsou zbarveny zeleně, ale v létě se zdají červenat.

hruška Chizhovskaya

Allegro

Středně velký strom o výšce 4 až 5 metrů, který začíná přinášet ovoce čtyři roky po výsadbě. Výhody Allegro zahrnují:

 • mrazuvzdornost;
 • nenáročná péče;
 • výtěžek;
 • velké ovoce o hmotnosti 200 gramů.

Hrušky v polovině sezóny

Ke sklizni zralé plodiny na konci léta nebo začátkem podzimu se pěstují odrůdy se střední dobou zrání.

Yakovlev je oblíbený

Mezi velkoplodými odrůdami se vyznačuje Lyubimitsa Yakovleva, u nichž hrušky váží každá 240 gramů. Jsou zelené barvy s lehce nažloutlým nádechem. Buničina je drsná, a proto se ze sklizené plodiny často vyrábějí džemy.

hruška Yakovlevy oblíbená

Thumbelina

Rostlina v polovině sezóny, jejíž plody dozrávají v první polovině září. Hmotnost zralé plodiny je 70-85 gramů. Povrch ovoce je pokryt zlatou kůrou se žlutým nádechem. Thumbelina se pěstuje pro přípravu kompotů a konzerv.

Saratovka

Takové stromy jsou klasifikovány jako středně velké rostliny, protože jejich výška je 2 až 3 metry. Plody Saratovky jsou oranžové barvy, mají šťavnaté maso sladké chuti. Mezi výhody plodiny patří dlouhodobé skladování a odolnost vůči rozkladu.

hruška Saratovka

Lyra

Stromy tohoto typu mají pyramidální kmen kmene hnědé. V druhé polovině jara jsou na větvích vytvořeny listy, které mají hladký povrch a podlouhlý tvar. Ovoce zraje na konci září, váží 170 až 180 gramů.

Vlastenecký

Vysoká odrůda, jejíž stromy rostou až do výšky 10 metrů. Mají rovné větve a rozprostřenou korunu. Sklizeň domácí hrušky má atraktivní vzhled, a proto se často pěstuje pro další prodej. Sklizeň se provádí koncem září nebo začátkem října.

Domácí hruška

Veles

Zrání plodin začíná v červnu a trvá do konce srpna. Průměrná hmotnost hruškových plodů je 150-200 gramů.Až do konce léta jsou hrušky malovány v jasně zelené barvě a po zrání se jejich povrch změní na oranžovo-červenou. Výtěžnost na strom je 80-90 kilogramů.

Muskovite

Vysoké ovocné stromy Moskvichki dorůstají do výšky 7-9 metrů. Mají rozprostřenou hnědou korunu. Listy Moskvichky jsou oválného tvaru, ve střední části mírně ohnuté. První plody se objevují na stromech 2-3 roky po výsadbě sazenic.

hruška Moskvichka

Mramor

Charakteristickým rysem mramorové hrušky jsou vysoké stromy vysoké přes 10 metrů a jejich hustá koruna. Zralé hrušky jsou pokryty hustou kůží, na jejímž povrchu jsou tmavě oranžové tečky. Buničina je šťavnatá, něžná a zrnitá.

Jaké jsou pozdní odrůdy?

Někteří lidé dávají přednost pěstování zimních odrůd, jejichž plody dozrávají na konci podzimu.

Zázračný žena

Mezi nejoblíbenější zimní hrušky patří zázrak, který je odolný vůči nemocem a mrazům. Kvetení začíná začátkem března a ovoce dozrává v říjnu. Váha ovoce Miracle je 180 - 220 gramů.

hruška zázrak

Pervomaiskaya

Hlavním rozlišovacím znakem od ostatních hrušek je doba skladování sklizené plodiny, která je 250 dní. Mezi další výhody Pervomayskaja patří odolnost proti mrazu, snadná kultivace a produktivita.

Rossoshanskaya pozdě

Je to energický strom s rozvětvenou korunou a velkým ovocem. První plodina se sklízí ve třetím roce pěstování ovocného stromu. Každé zralé ovoce váží 200-250 gramů.

Rossoshanskaya pozdě

Běloruský

Kompaktní hruška vysoká 3-4 metry. Tato odrůda byla vyvinuta běloruskými chovateli pro pěstování v oblastech s nepříznivým podnebím. Plody jsou šťavnaté, masité, s bílou kyselou dužinou.

Olivier de Serre

Tato odrůda se zřídka pěstuje, protože je rozmarná a vyžaduje pečlivou údržbu. V létě se na stromě objevuje mnoho větví, které snižují výnos. Zkušení zahradníci pravidelně ořezávají Oliviera de Serra.

Olivier de Serre

Bere Ardanpon

Ovoce s pozdním zráním, které začíná dozrávat na konci července. Mezi výhody Bere Ardanpon patří vysoký výnos, velká velikost ovoce a odolnost proti mrazu.

Závěr

Mnoho zahradníků pěstuje a pěstuje hrušky ve středním pruhu. Než začnete pěstovat hrušky, musíte se seznámit s nejlepšími druhy ovocných rostlin.

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně