Návod k použití herbicidu Lornet, míry spotřeby a analogů

Lornet je systémový herbicid selektivní aktivity, který ničí jednoleté a celoroční dvouděložné a obilné plevele. Lék se používá pro postemergentní ošetření plodin zrna, kukuřice, řepky. Lornet lze použít ke stříkání cukrové řepy, jahod (po sklizni bobule), trávníků. Herbicid odstraní téměř všechny plevele z pole při jediném ošetření.

Složení, forma uvolňování a účel herbicidu Lornet

Je to systémové a selektivní herbicidní činidlo. Používá se pro ničení ročních a trvalých dvouděložných i obilných plevelů. Pomáhá vypořádat se s bodlákem, heřmánkem, horolezcem, chrpy, ambrózií, pampelišky, pastýřskou taškou a dalšími bylinkami. Herbicid se používá na výsadbu řepy, obilnin, kukuřice, řepky a lnu. Chrání jahody, trávníky.

Účinná látka je clopyralid. Herbicid je ve formě vodného roztoku. Lék vyrábí společnost Shchelkovo Agrokhim. Lornet se prodává v plastových nádobách o objemu 5 nebo 10 litrů, jakož i v ampulích o objemu 3 nebo 50 mililitrů. Herbicid lze použít na velkých farmách a malých soukromých domácnostech. Lék se používá pro jedno postemergentní ošetření.

Mechanismus účinku léku

Účinná látka (clopyralid) proniká plevelem skrz listy a kořeny. Herbicid ovlivňuje rostlinu na buněčné úrovni. Několik hodin po ošetření plevele přestanou růst. Po 4 až 7 dnech se objeví první viditelné známky působení herbicidního činidla (vadnutí, nekróza, chloróza). Plevel zcela odumře za 1-2 týdny.

herbicidní lornet

Ochranné období

Herbicidní prostředek chrání hlavní plodinu před plevelem po celé vegetační období. V každém ročním období je vyžadována pouze jedna léčba tímto lékem. Herbicid je nejúčinnější, když se aplikuje při teplotě 10 až 25 stupňů Celsia na listy mladých plevelů.

Výhody kontroly plevelů

Výhody Lornet:

 • ničí nadzemní a kořenové systémy plevelů;
 • se vyznačuje selektivní činností;
 • chrání hlavní plodinu před růstem plevelů po celou sezónu;
 • kompatibilní s jinými pesticidy.

herbicid pro lorgnette

Měření spotřeby pro různé rostliny

Herbicid Lornet se bere v následujících poměrech (v soukromých domácnostech):

 1. Pro zavlažování jahod proti jednoletým a trvalým dvouděložným rostlinám: 3 ml na 3 litry vody. Spotřeba pracovní tekutiny je 3 litry na 50 metrů čtverečních. Postřik plevelů se provádí po sklizni bobule.
 2. Pro ošetření trávníku proti jednoletým a víceletým dikotyledonům: 1,5 ml nebo 6 ml na 5 litrů vody. Po prvním sečení se postříká plevel. Spotřeba pracovní tekutiny je 5 litrů na 100 metrů čtverečních.

Spotřeba na velkých farmách (při průtoku pracovní tekutiny 200-300 l / ha):

 1. Pro obiloviny: 0,16 - 0,66 l / ha.
 2. Pro řepu: 0,3 - 0,5 l / ha.
 3. Pro len: 0,1 - 0,3 l / ha.
 4. Pro kukuřici: 1 l / ha.
 5. Pro řepku: 0,3-0,4 l / ha.
 6. Pro sportovní trávníky: 0,16 - 0,66 l / ha.

letadlo letí

Jak připravit a používat pracovní směs

Podle pokynů je herbicid Lornet připraven v den použití. V soukromých domácnostech může být pracovní směs připravena v plastovém kbelíku a poté nalita do postřikovače.

Na velkých farmách se k kultivaci pole používají jemné postřikovače traktoru.

Nádrž je napůl naplněna čistou nekontaminovanou vodou a poté je přidán herbicidní prostředek se zapnutým míchadlem. Poté přidejte požadované množství vody. Zředěný herbicid se používá po vzniku hlavní plodiny (ve fázi 2-4 listů). Vegetace plevelů se pěstuje na samém začátku růstu.

Toxicita a bezpečnostní opatření

Lornet patří do třetí třídy nebezpečí. Lék si za příznivých podmínek (bez srážek, teplota - 20–25 stupňů Celsia) udržuje svoji aktivitu po dlouhou dobu. V půdě se rozkládá během 2-12 měsíců. Lék nepodléhá rozkladu v rostlinách, jeho mikro dávky se nacházejí v kultivovaných druzích.

nádrž na roztok

Herbicid má selektivní aktivitu, působí pouze na plevele. Droga je netoxická pro zvířata, ryby, ptáky, hmyz. Během aktivního léta včel se nedoporučuje pěstovat pole.

S tímto herbicidem musíte pracovat v ochranném oděvu, respirátoru, botách a rukavicích. Po práci v terénu si musíte umýt ruce a obličej mýdlem, vypláchnout ústa roztokem sody.

Kompatibilita s jinými pesticidy

Lornet lze použít ve spojení s herbicidy řady Betaren a pesticidy proti zrnu (Forward). Herbicid se používá ve směsích s přípravky na bázi desmedifamu, 2,4-D, fluazifop-P-butylu. Společné použití umožňuje zvýšit spektrum aktivity a snížit dávkování přípravku Lornet.

ochranné rukavice

Přepravní a skladovací podmínky

Herbicid Lornet se přepravuje dopravou speciálně určenou pro přepravu pesticidů. Je zakázáno přepravovat potraviny, zboží nebo cestující společně s herbicidy.

Pesticidy je nutné skladovat ve speciálně vybavených skladech, které splňují hygienické a protipožární normy. Herbicid by měl být skladován v těsně uzavřeném originálním balení. Herbicidní činidlo musíte použít před datem exspirace, tj. 3 roky po datu výroby.

Pracovní směs se připravuje v den zavlažování a po aplikaci se zbytky vylijí mimo zemědělskou půdu.

domácí sklad

Analogy

Existuje mnoho léků na prodej s podobným složením. Například Alpha-Piralid, Bris, Galera, Ilion, Korektor, Longan, Megalit, Rapsan, Skipper a další. Tyto herbicidy obsahují clopyralid. Drogy se používají k boji s heřmánkem, bodlákem, horolezcem, bodlákem.

Herbicidy na bázi clopyralidu mají systémovou a selektivní aktivitu. Každý z přípravků chrání hlavní plodiny a bojuje proti dvouděložným a obilným plevelům.

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně