Pokyny k použití herbicidu Klopyralid, mechanismu účinku a míry spotřeby

Plevele se často objevují v zeleninových zahradách, kde se pěstuje zelenina. Když se objeví takové plevele, je nutné ošetřit oblast herbicidem Klopyralid. Předtím však musíte pochopit popis herbicidního činidla a jeho použití.

Složení, účel a forma uvolnění finančních prostředků

"Clopyralid" se týká herbicidního činidla, které se používá k odstraňování plevelů z oblasti. Herbicid je docela účinný, protože se zbavuje trávy odolné vůči kyselinám.

Herbicidní činidlo se vyrábí ve formě kapaliny, která je vyrobena z clopyralidu. Právě díky této účinné látce je možné se plevelů zbavit.

Mechanismus účinku herbicidu "Clopyralid"

Před použitím herbicidu se musíte seznámit s mechanismem jeho působení.

Dlouhodobý účinek herbicidní kompozice je zajištěn skutečností, že nejprve proniká do kořenového systému. Poté složky přípravku proniknou do listů a stonků plevelů. 1-2 dny po postřiku se růst ošetřených rostlin zastaví a odumřou.

herbicid Clopyralid

Hlavní výhody

„Klopyralid“ má řadu výhod, díky kterým vyniká od ostatních fondů. Mezi hlavní výhody tohoto nástroje patří:

  • umožňuje zničit nejen plevel, ale také jeho kořenový systém;
  • čistí oblast i od starých zarostlých plevelů;
  • má dlouhodobý ochranný účinek;
  • kompatibilní s většinou herbicidů a insekticidů.

vytáhnout trávu

Míra spotřeby

Před ošetřením plevelů herbicidem se doporučuje porozumět míře spotřeby. Množství produktu potřebné pro postřik oblasti přímo závisí na tom, jaké rostliny se pěstují:

  1. Ječmen s pšenicí. Někteří zemědělci pěstují plodiny na svých pozemcích. Pro ošetření jednoho hektaru se spotřebuje asi 350 mililitrů léčiva.
  2. Rostlinné plodiny. Chcete-li postřikovat plochu se zeleninou, budete potřebovat polovinu herbicidu.

Jak správně připravit pracovní řešení?

Lidé, kteří se chystají v budoucnu používat Klopyralid, by se měli seznámit s zvláštnostmi přípravy pracovní směsi.

Chcete-li vytvořit rozprašovací roztok, musíte naplnit nádrž vodou o jednu třetinu. Poté se do kapaliny přidá herbicidní prostředek, po kterém se vše důkladně promíchá. Ke směsi se přidá voda v množství 1 až 2 litry.

lahve s roztokem

Pokyny k použití herbicidů

Chcete-li zjistit, jak používat „Clopyralid“, musíte si přečíst pokyny pro používání produktu. Postřik se provádí ráno nebo večer, když není slunce a vítr ustupuje. Zpracování se provádí jednou za sezónu. Stačí se zbavit mladých plevelů v zahradě.

K zabití starých plevelů však může být nutné opětovné ošetření.

Bezpečnost a toxicita léku

Někteří lidé si myslí, že Clopyralid je zcela bezpečný, ale není. Je vhodné zajistit, aby herbicidní směs nepřicházela do styku s kůží. Chcete-li to provést, musíte si nasadit gumové rukavice na ruce, které těsně přiléhají k pokožce. Obyčejné brýle vám pomohou chránit oči před herbicidem. Chcete-li zabránit vniknutí látky do ústní dutiny, použijte obvaz na gázu.

Herbicidová toxicita

Lidé, kteří se chystají ošetřovat oblast herbicidním přípravkem, mají zájem o úroveň své toxicity. „Clopyralid“ nelze označit jako nebezpečný lék, protože není schopen člověku ublížit. Kontakt roztoku s pokožkou však může vést k podráždění, a proto je nutné pracovat s těsněním. Pracovní řešení je zcela bezpečné pro ptáky, hmyz a včely.

šíření herbicidů

Je kompatibilní s jinými látkami?

Jsou chvíle, kdy pomocí "Klopyralid" není možné se zbavit plevelů. Chcete-li zvýšit účinnost pracovní směsi, musíte ji smíchat s jinými látkami.

Tento herbicidní přípravek je plně kompatibilní s jinými herbicidy a insekticidy. V případě potřeby se také smísí s obvazy obsahujícími dusík.

Jak a kolik můžete uložit?

Je nutné se předem seznámit s vlastnostmi herbicidního přípravku, aby se rychle nezhoršoval. Zkušeným zahradníkům se doporučuje nechat produkt v chladných místnostech, kde teplota nezvýší na 18–20 stupňů. Kompozice může být také uložena v lednici. Předtím se však musíte ujistit, že je v uzavřené nádobě. Za vhodných podmínek se produkt nezhorší po dobu tří let.

špinavé sudy

Podobné léky

Pokud není možné zakoupit „Clopyralid“ pro zpracování webu, budete muset použít léky s podobným účinkem. Tyto zahrnují:

  1. "Zukron". Vhodné pro čištění oblasti od mladých plevelů.
  2. Steftrel. Účinný přípravek, který pomáhá ničit staré plevele.
  3. Williams. Zemědělci často používají ke stříkání ploch osázených obilovinami nebo zeleninou.

Závěr

„Clopyralid“ patří do skupiny účinných herbicidů, které se používají k očištění plevelů ze zeleninových zahrad. Před zpracováním se musíte seznámit s charakteristickými vlastnostmi nástroje a zjistit, jak jej používat.

Nejsou žádné recenze, buďte první
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně