Jak správně vyschnout zimní česnek po vykopání a kde ho uložit?

Zimní česnek: jemná plodina, sklizeň je odstraněna v červenci. Proto je velmi oblíbenou otázkou, jak uchovávat zimní česnek až do jara, a dosud neobdržel vyčerpávající odpověď. Většina hlav před tímto obdobím, pokud jsou skladovány nesprávně, vyschnou, hnijí nebo jsou poškozeny chorobou. Zkusme tedy odpovědět na otázku a dotknout se dalších důležitých témat.

Hlavní podmínkou dlouhodobého skladování je doba sklizně

Česnek je vykopán z postelí, když nastanou určité podmínky. Žádný déšť po dobu tří týdnů a sklizeň.

První podmínka je nutná pro dlouhodobé skladování. Zalévání rostlin se zastaví tři týdny před sklizní. Pokud během zrání hlav neustále prší, je nutné důkladné sušení na suchém místě.

Vyzrálost česneku se kontroluje následujícím způsobem. Prohlídka rostlin - když jsou zralé, šupiny jsou suché a tenké, spodní listy zžloutnou a suchou, pokožka květenství praskne. Vrcholky leží na zahradní posteli. Sušení takových plodů netrvá dlouho.

Když zraje, česnek ztrácí živiny, ve spodní části se objevují nové kořeny, hlavy se dělí na plátky a ty zase začínají bolet a hnilobit. Taková zelenina není dlouhodobě skladována. Proto je důležité sklízet plodiny z lůžek včas.

zimní česnek

Čištění rostlin

Čištění se provádí za suchého a slunečného počasí pomocí vidlice. Během sklizně poškozují česnek méně. Po vykopání se půda setřese z rostlin, poškozené a shnilé plody se vyřadí. Zbytek by měl být vysušen. Listy se suší spolu s ovocem.

U sušeného ovoce jsou kořeny a vrcholy odříznuty, pokud jsou skladovány ve copech a trsech, vrcholy 30 centimetrů zůstanou, odříznou listy a stonky do požadované velikosti.

řádně osušte

Jak se suší zimní česnek po vykopání?

Po sklizni se rostliny před zimou důkladně vysuší. Za tímto účelem jsou vhodné následující podmínky:

 1. Zahradní postele - pokud neprší.
 2. Gazebos - vždy pod střechou za deště, za slunečného počasí jsou rostliny vynášeny na slunci.
 3. Teplé a vlhké místnosti. Vysychání v nich nastává, když je počasí mokré a venku silné deště. Sušení je problematické za mokra.

Podle počasí se česnek suší až měsíc. Je nutné zkontrolovat, zda hlavy nejsou rozpadlé, plísní, vyschnou.

žádný déšť

Příprava na dlouhodobé skladování

Sušené hlavy musí být připraveny pro skladování zimního česneku doma následujícím způsobem.Dlouhodobé skladování vydrží pouze zdravé, nepoškozené chorobou nebo mechanicky, ovoce. Na hlavě by měly zůstat tři vrstvy vah - chrání zuby před vysycháním a poškozením. Kořeny jsou oříznuty a ponechávají 1 centimetr na hlavě. Řezali jsme je také na plyn nebo oheň. Rozdělujeme hlavy podle velikosti.

suché pokoje

Kam ukládat česnek?

Česnek je uložen doma dvěma způsoby: studeným a teplým.

Když je chladno, skladujte v suterénu nebo lednici. V tomto případě je optimální teplota od +2 do +4 stupňů. Vlhkost vzduchu 70–80%. Při vyšší vlhkosti začne hniloba.

dlouhodobé skladování

Teplé skladování - teplota vzduchu od 20 do 24 stupňů. Pokud je teplota velmi vysoká a vzduch je suchý, hřebíček jednoduše vyschne. Skladovací prostor by měl být suchý, ale ne v blízkosti topných těles. K tomu účelu není vhodná koupelna. Zahradníci to nejčastěji zavěšují na chodbě, v kuchyni, v podkroví a ve skříních.

Jak správně uchovávat zimní plodiny?

Česnek se připravuje různými způsoby v závislosti na podmínkách nebo místě skladování. Jak si udržet zimní česnek až do jara doma?

zůstaň doma

Teplý způsob skladování se používá, pokud v lednici není sklep, sklep nebo volné místo. Zahradníci používají řadu zařízení k prodloužení životnosti jejich hlav. Níže jsou nejoblíbenější.

Při studené metodě se sušené ovoce umístí do suterénu, chladničky nebo sklepa. Tam, v zimě, je teplota udržována na + 2- + 4, jako v lednici.

teplá cesta

Kosa

Před umístěním na zimu se zelenina připravuje trochu jinak. Jak správně oříznout? Neodřízávejte vrcholy úplně. Chcete-li spojit plody s copánky, nechte stonky dlouhé 30 centimetrů. Což bude následně pleteno.

Pro tento způsob zimování se na podzim vybírají plody se třemi neloupanými skořápkami, celek, jednotné barvy. Plette česnek do pigtail pro skladování, tkaní do něj další lano pro zavěšení. Skladováno na suchém a teplém místě v bytě nebo domě. Často plní dekorativní funkci.

Řezané vrcholy

Trsy

Vrcholy jsou zpracovány jako v copech, ale pak jsou svázány koštětem o 10-15 hlavách a zavěšeny na suchém a teplém místě. Je třeba poznamenat, že teplota vzduchu v místnosti by neměla přesáhnout 24 stupňů, jinak zuby uschnou.

hlavy a zavěšené

Banky

Ve sklenicích je zimní česnek skladován déle doma kvůli nedostatečné cirkulaci vzduchu. Jsou předem sterilizovány. Vybírají rovnoměrné, nezlomené hlavy jednotné barvy, bez skvrn, hnilob a klíčení. Jsou umístěny do připravených nádob a srolovány. Skladujte ve skříňkách, skříňkách.

cirkulace vzduchu

Krabice

Velké množství zeleniny je umístěno v dřevěné nebo lepenkové nádobě pro zimování na podzim. Předvolené sušené, neinfikované ovoce. Krabice jsou umístěny v teplé místnosti, ve které je udržována teplota vzduchu od 18 do 24 stupňů. Zimní plodiny jsou také skladovány v krabicích chladným způsobem, umístěny v suterénu nebo sklepě. Plodina, která tímto způsobem leží, se používá jako výsadbový materiál pro stroužky česneku během jarní výsevu.

množství zeleniny

Proutěné koše

Uchovávají se v koších z březové kůry stejným způsobem jako v krabicích.

proutěné koše

Nylonové punčochy

Naše prababičky držely cibule v punčochách. Metoda je časově testována. Jsou uloženy po dlouhou dobu za předpokladu, že jsou umístěny v teplé místnosti s optimální teplotou.

nylonové punčochy

Mřížka

Skladujte v sítích jako v nylonu. Jsou zavěšeny ve skříni, na chodbě nebo v kuchyni. Nadměrné zvlhčení vody by nemělo být povoleno, zelenina hnije. Tyto zuby zasadíme na postel na jaře.

mřížky obchod

Parafín

Vynikající, ale časově náročná cesta. Zdravé a sušené ovoce se vybere, máčí v zahřátém parafínu a umístí do nádoby. Při této metodě neztrácí zelenina vlhkost, protože je utěsněna parafínem.

pracná cesta

Slunečnicový olej

Každé připravené ovoce se na hodinu ponoří do vařeného rostlinného oleje, pak se vloží do skleněné nádoby, zakryje se víkem a nechá se na zimu v chladné nebo teplé místnosti. Sterilizovaný olej zabrání růstu bakterií a hub. Při této metodě se česnek uchovává až do jara.

rostlinný olej

Posypeme moukou, cibulkou, solí

Při tomto způsobu je řezaný materiál umístěn do nádoby. Sklenice, krabice, koše udělají. Rozložte se ve vrstvách, posypte každou vrstvu moukou, solí nebo slupkou. Předpokladem je, že první vrstva musí sestávat z nalitého materiálu. Ovoce je zcela uzavřeno od vnějšího prostředí. Tímto způsobem může být uložen v teplých i studených místnostech.

Při zimování česneku je důležité zkontrolovat plody na hnilobu, klíčivost a vyschnutí. Vadné hlavy jsou odstraněny z hromadného materiálu. Jinak jedna hlava zničí celou plodinu. Udržujte optimální teplotu a vlhkost. Pokud jsou tyto podmínky splněny, uložený zimní česnek bude ležet beze ztráty, dokud nebudou vysazeny nové hřebíčky a potěší majitele chutným hřebíčkem až do příští sklizně. Zimní plodiny skladujte řádně.

mouky a cibule

Recenze
 1. Pečlivá
  8.08.2018 20:10

  je úžasné, jak všichni píšou to samé, ale nepíšou, jaký druh česneku zasadit před zimou. Toto téma rozdělím na sekce:
  1. zimní česnek byl vykopán, maximum, jak se říká, je uskladněno až do jara. OTÁZKA, KTERÁ SE ZÍSKÁ DALŠÍ PODZIM POD ZIMOU ?? Nemůžete zasadit tento, prostě to tam nebude.
  2. napište, že uložený česnek ZIMNÍ může být vysazen na jaře. Počkej, ale tohle je jarní česnek? Dává to smysl: zima nebo jaro pouze výsadbou času ???
  3. Dobře, podle logiky autorů, vysadíme zimní česnek, vykopali jsme loni v létě a zachovali jsme ho až do jara a zasadíme ho na jaře. Pak to vykopat v září a v září a zasadit to ?? něco tady nehraje.
  4. Pokud existují dva druhy česneku: zima a jaro, vysvětlete, jak zachránit zimní česnek až do další výsadby v AUTUMNU !!! No copywriters rozbít oštěpy, na internetu je nulová informace ...

  Odpovědět
  • Nikolay
   11.11.2018 20:31

   Článek o tom, jak konzervovat česnek do jara. A ne to, co zasadit na podzim nebo na jaře. Jste trochu zmatení. Napište Yandex: co zasadit na podzim nebo na jaře a zjistíte to!

   Odpovědět
 2. Naděje
  10.10.2018 13:09

  Zimní česnek je vykopán v červenci až srpnu a na podzim jsou vysazeny jeho největší hlavy, tzn. trvá to jen 2–3 měsíce od výkopu po výsadbu.

  Odpovědět
 3. Vasilisa
  8.08.2020 20:16

  Kopání v srpnu. Část stroužků česneku zasadíme v říjnu téhož roku. A tak z roku na rok.

  Odpovědět
  • admin
   8.08.2020 11:27

   Samozřejmě, pokud jste vyzkoušeli navrhovanou metodu v praxi, funguje to. Pouze jedna námitka: neuvedli jste, ve které oblasti žijete. Pravděpodobně v jednom z jižních. To znamená, že klimatické podmínky jsou mírnější. Pro většinu Rusů je vhodná metoda uvedená v článku s kopáním v červenci. A váš komentář bude užitečný pro všechny letní obyvatele. Ale pouze pokud uvedete, pro kterou oblast je to vhodné.

   Odpovědět
Právě teď dívat se


Okurky

Rajčata

Dýně